PARTIZAN GOSTUJE SPLITU: Crno-beli traže drugu pobedu u sezoni!

partizan-zadar-aba liga-rezultat
Partizan nakon Zadra savladao i Split! (FOTO: KK Partizan)

Partizan danas od 16:30h gostuje Splitu, u okviru drugog kola regionalne košarkaške lige.

Crno-beli nisu blistali u prvom kolu protiv Zadra, ali su uspeli da ostvare trjiumf.

Preuzmi Meridian sport aplikaciju i odmah dobijaš neverovatan i potpuno besplatan bonus od 2.500 RSD za klađenje!

Za Partizan ni večeras neće nastupiti Rodions Kuruks, usled pozitivnog testa na korona virus.

Svoja očekivanja pred današnji meč izneli su Željko Obradović i Uroš Trifubović.

– Očekuje nas duel protiv ekipe koja je pre dva dana odigrala odličnu utakmicu protiv Cibone. Takog protivnika očekujemo i sutra, pa samim tim moramo odigrati dobro svih 40 minuta. Uradili smo analizu utakmice sa Zadrom, i nastavili da radimo na unapređenju naše igre. To je naše opredeljenje, da se prvenstveno bavimo sobom i našom igrom, uz maksimalan respekt prema svakom protivniku – izajvio je Obradović.

Dobru utakmicu protiv Zadra, imao je i mladi Uroš Trifunović.

Trifunović je meč završio sa 11 poena, uz veoma važan defanzivni skok na samom kraju utakmice, i jedno atraktivno zakucavanje.

Split će sigurno pokušati da pred svojim navijačima, protiv nas odigra što je moguće bolje. Naša prva utakmica u sezoni je pokazala nas očekuje veliki posao. Moramo još mnogo da radimo na treninzima i utakmicama, ukoliko želimo da pobeđujemo. Naravno da nam je želja se iz Dalmacije vratimo sa dve pobede, ali da bi pobedili Split, moramo igrati veoma dobro svih 40 minuta – izjavio je Trifunović.

Narednu utakmicu u okviru ABA lige, košarkaši Partizana će igrati protiv Studentskog centra.

To će ujedno biti i prva zvanična utakmica crno-belih pred svojim navijačima ove sezone.

POČINJE EVROLIGA: Bogati Monako napada PAO, vraćaju se Milutinov i Nedović uz debi Petruševa!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Ljubinko Drulović: Partizan i Zvezda se pitaju za sve! | Sport Fokus Meridian S01EP23