MORNAR PREVLADAO IGOKEU: Timu iz Laktaša malo Nakićev dabl-dabl, Rassel brojao do 41!

mornar-košarka-aba liga
Mornar savladao Igokeu! (FOTO: Nikola Vuruna/ABA)

Košarkaši Mornara iz Bara su rezultatom 91:83 savladali Igokeu u 1. kolu ABA lige.

Okršaj dva izuzetno košgeterski raspoložena tima “preslikao” se u dvoboju najboljih pojedinaca Derona Rasela i Marija Nakića.

Rasel je ubacio čak 41 poen na svom debiju za ekipu iz Bara čime je predvodio ekipu do pobede na startu sezone.

Uz njega zapaženu rolu imao je i Vladimir Mihajlović sa 28 poena.

Nakić je s druge strane bio najefikasniji u Igokei sa 16 poena uz 10 skokova dok je bivši košarkaš Partizana, Nikola Tanasković dodao 15 poena.

Što se tiče same utakmice, sve do poslednje četvrtine bila je izuzetno neizvesna i turbulentna sa stalnim smenjivanjem u vođstvu.

Prvu deonicu dobio je Mornar sa 21:19.

Ipak u drugoj četvrtini Igokea nošena Nakićem napravila je veliku seriju i povela sa 40:27 ali je Mornar uspeo da smanji prednost ekipe iz Laktaša na prihvatljivu i na poluvremenu su zaostajali 10 poen – 47:37.

Drugo poluvreme prošlo je u znaku Barana, posebno Rasela koji je “kišom poena” prvo doneo minus šest na kraju treće četvrtine a zatim u poslednjem kvartalu doneo pobedu.

Mornar je poslednju četvrtinu dobio sa 31:17 i potpuno zasluženo došao do prve pobede u novoj sezoni.

OBRADOVIĆ NE PRIHVATA IZGOVORE: Imamo probleme sa sastavom ali u ABA ulazimo sa najvećim ambicijama!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: PENALTY CHALLENGE: Marko Milošević FK Astana – Najveći uzor mi je bio Radovan Radaković! EP 44