EVROLIGA: Stotka Monaka u francuskom derbiju, Milanezi sigurni kod kuće!

Monako-Asvel
Monako boljid od Asvela u francuskom derbiju! (FOTO: Guliver images)

Košarkaši Monaka su ubedljivo savladali Asvel rezultatom 100:75 u francuskom derbiju 19. kola Evrolige na gostujućem terenu.

Monako je od prvog do poslednjeg minuta kontrolisao igru na terenu, a do dvocifrene prednosti je stigao u drugom delu prvog poluvremena. Oni su na pauzu otišli sa dvocifrenom prednošću +10 (51:41), dok su u trećem periodu došli do nedostižnih 22 poena viška.

Najefikasniji u timu iz Kneževine je bio Litvanac Dontas Motejunas sa 22 poena, Dvejn Bejkon je ubacio 21, Majk Džejms 20 uz sedam asistencija, dok je Alfa Dialo došao do „dabl-dabl“ učinka sa 17 poena, 10 skokova i 6 asistencija.

U poraženoj ekipi Asvela dvocifreni su bili Markos Najt sa 19, Dilan Osetkovski 15 i Eli Okobo sa 10 poena i 5 asistencija.

Izabranici Saše Obradovića su bez Danila Anđušića, koji nije bio danas u sastavu, ostvarili treću uzastopnu pobedu i nalaze se na devetom mestu Evrolige sa skorom 9-11, dok je Asvel upisao šesti poraz u poslednjih sedam mečeva i trenutno ima osam pobeda i 11 poraza.

Monako u narednom kolu gostuje Zenitu, dok Asvel dočekuje Crvenu zvezdu.

Olimija Milano je savladala Albu kod kuće sa 84:76 u okviru odložene utakmice 18. kola Evrolige. Domaći su uspeli da slome otpor nemačke ekipe u poslednjoj deonici.

Bilo je veoma neizvesno posle tri četvrtine, gde je rezultat bio 60:59 za Milaneze. Nešto više od četiri minuta pre kraja, oni su napravili seriju 9:2 i otišli na dvocifrenu prednost +11 (76:65) i tada su definitivno uspeli da prelome meč i domognu se nove pobede.

Olimpija je ostvarila četvrtu pobedu u poslednjih pet duela Evrolige i trenuto se nalazi na deboi treće pozicije sa 12 pobeda i šest poraza, dok Alba ima skor 6-11.

U ekipi iz Milana, najefikasniji su bili Luiđi Datome sa 15, Kajl Hajns sa 12, Nikolo Meli i Đampaolo Riči sa po 10 poena. Dok kod u nemačkoj ekipi, Maodo Lo je upisao 13, a Jovel Zosman 10 poena.

Tim Etorea Mesine u petak gostuje CSKA u Moskvi, dok Alba dočekuje Real u Berlinu.

STOTKA PARTIZANA U PUNOM PIONIRU: Lesor, Ledej i Panter vodili crno-bele do ubedljive pobede!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: GDE SU FUDBALERI KOJI SU OSVOJILI POSLEDNJU LIGU ŠAMPIONA REALU 2018. GODINE @Beki