NE MOŽE SVE SAM: Malo je jedan Dončić, Golden Stejt ponovo bolji od Dalasa! (VIDEO)

KK Dalas Maveriks KK Golden Stejt Voriorsi, Luka Dončić
Jedan Luka Dončić nije dovoljan za pobedu (FOTO: Guliver Images)

Nosio je Luka Dončić na svojim leđima ekipu Dalasa tokom čitave treće utakmice finala Zapada NBA lige, ali to nije bilo dovoljno da Maveriksi izbegnu novi poraz.

Golden Stejt je ponovo slavio, ovog puta na gostovanju, rezultatom 109:100 i na taj način došao je do 3-0 u seriji i stigao na korak od finala NBA lige.

Već na startu prve četvrtine Ratnici su stigli do plus 12, ali se Dalas vratio, pa je prvi period završen rezultatom 22:25. U drugoj četvrtini timovi su se smenjivali u vođstvu, viđena je rezultatska klackalica, ali se na odmor otišlo uz rezultat Dalas – Golden Stejt 47:48.

Finiš treće deonice bio je ključan za rezultat meča, Ratnici su napravili seriju, pa su pred start poslednjeg perioda igre imali plus deset, bilo je 68:78. Pokušavao je Dalas da se vrati, stigao je na minus pet u samom finišu (99:104), ali su gosti odbili sve napade i slavili rezultatom 100:109, te jednom nogom već ušli u veliko finale pošto sada imaju 3-0 u seriji.

Najbolji pojedinac meča bio je Slovenac Luka Dončić koji je upisao 40 poena, 11 skokova i tri asistencije. Ipak, nije mogao sve sam, a pravu podršku imao je jedino u Divendiju koji je postigao 26 poena i Bransonu koji je dodao šest poena manje.

U pobedničkom timu je bilo više raspoloženih igrača. Kari je dao 31 poen uz 11 asistencija i pet skokova, briljirao je i Vigins sa 27 poena, 11 skokova i tri asistencije, a Tompson je dao 19 poena, uz sedam skokova i tri asistencije.

PARNI VALJAK SAMLEO BUDUĆNOST: Panter od nula do 100 ide za 40 minuta – Partizan je prvi finalista ABA lige!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: PENALTY CHALLENGE: Dejan Ćirjaković Boškić – Ronaldo dolazi da šutira penale za Meridian! EP27