KARI PEŠIĆ DEBITOVAO POBEDOM: Kiša trojki, infarkt završinca i trijumf Srbije!

košarka-srbija-letonija-kvalifikacije
Srbija je poražena od Belgije! (FOTO:Starsport)

Srbija je pobedila na debiju Svetislava Pešića!

“Orlovi” su nakon neverovatne drame savladali Letoniju rezultatom 101:100 (28:33, 24:23, 25:19, 24:25).

Ovo je bila prva pobeda Svetislava Pešića u svom drugom mandatu na klupi našeg nacionalnog tima!

Srbija je stigla do pobede teže nego što se očekivalo. Letonci su napravili pravi dar-mar odbrani “orlova”. Gostujuća selekcija je imala neverovatnih 16/34 za tri poena, ali to nije pokvarilo debi novog selektora našeg tima.

Naši reprezentativci su pre samog meča poslali poruku srpskom košarkašu Stevanu Jelovcu, koji se u poslednjem periodu suočio sa teškim zdravstvenim problemima.

srbija-letonija-podrška-jelovcu
Košarkaši Srbije poslali poruku Stevanu Jelovcu! (FOTO: Starsport)

Što se tiče samog meča, Letonija nije ušla sa previše respekta u duel sa Srbijom. U početku se igralo koš za koš, a onda je usledila košarkaška rapsodija baltičke selekcije, čemu svedoči 33 poena u košu našeg nacionalnog tima.

Srbija je minus uspela da nadoknadi u drugom kvartalu, najviše zahvaljujući raspoloženom Milošu Teodosiću i Aleksi Avramoviću.

Dobra igra “orlova” nastavljena je i u trećoj četvrtini, nakon koje je tim Svetislava Pešića uspeo da vrati rezultatski plus trojkom Radeta Zagorca u zvuk sirene, a onda je usledila drama.

Letonci poslednji kvartal otvaraju sa brzij 8:0, što je zabrinulo sve navijače Srbije u hali “Aleksandar Nikolić”. Letargiju našeg tima uzdrmala je podrška sa tribina koja je bila najviše isprovocirana lošim sudijskim odlukama na štetu domaćina.

Srbija je stigla do egal završnice u kojoj je ključnu ulogu imao Marko Jagodić Kuridža koji je pogodio jedno slobodno bacanje pri rezultatu 100:100. Letoncima je ostalo samo još dve sekunde, za koje nisu uspeli da ugroze domaći tim.

Najbolji pojedinac na meču bio je Lozmas sa 33 poena, dok je Dairis Bertans upisao 17.

Kod Srbije bolji od ostalih je bio Miloš Teodosić sa 21 ponom, a najveću podršku imao je u Aleksi Avramoviću koji je postigao 17 poena.

Naredni meč Srbija igra za tri dana protiv Belgije!

UŽIVO PRENOS MEČA MOGLI STE DA PRATITE NA PORTALU MERIDIAN SPORT:

ČETVRTA ČETVRTINA:

40′ Marko Jagodić-Kuridža je fauliran na dve sekunde do kraja meča. Košarkaš Budućnosti je pogodio prvo slobodno bacanje, pa potom namerno promašio. Letonci greše i Srbija pobeđuje rezultatom 101:100.

40′ Odlični Lozmas je otišao na liniju penala i pogodio oba na 11 sekundi do kraja meča. Tajm-aut je zatražio Svetislav Pešić.

40′ Marko Jagodić-Kuridža siguran sa linije penala, ponovo je nerešeno! Potom Kuruks faulira Teodosića za dva slobodna bacanja! Kapiten Srbije siguran, Srbija vodi 100:98.

39′ Fenomenalna odbrana Srbije. Na samo minut do kraja Letonija ima još osam sekundi za napad. Selektor gostiju je zatražio tajm-aut. “Orlovi” primaju koš u poslednjim sekundama napada rivala. Rezultat 98:96.

38′ Marko Jagodić-Kuridža pogađa dugu dvojku za izjednačenje našeg tima. Rezultat 96:96. “Gore” tribine u hali “Aleksandar Nikolić”.

38′ Igra se koš za koš…

37′ Seriju rivala trojkom prekida Nemanja Dangubić, rezultat 93:91. Letonci uzvraćaju na drugoj strani, ali potom Ristić pogađa uz faul za 93:95. Ristić je potom pogodio dodatno slobodno bacanje.

36′ Letonci se trenutno nalaze u boljem položaju, vode sa pet poena prednosti.

36′ Odličnu atmosferu smiruje Bertans još jednom trojkom, ali sa druge strane odmah odgovara Aleksa Avramović istom merom!

35′ Srbija je iskoristila momentum, dve dobre odbrane i dva uspešna napada za 87:85.

35′ Kuva u “Pioniru” ni selektoru Pešiću ni navijačima se nisu dopale neke sudijske odluke, zbog čega je atmosfera došla do usijanja.

Alen Smailagić nije mogao da nastavi meč, zbog čega je morao prevremeno da ode u svlačionicu.

35′ Ipak to nije poremetilo Letonce, koji su nastavili da čuvaju prednost. Rezultat 87:81.

34′ Publika oduševljena potezom Smailagića. Prvotimac Partizana je završio na zemlji, izgledalo je kao da mora da napusti igru. Dušan Ristić je bio spreman da ga zameni, ali je krilni centar to odbio, što je izazvalo ovacije kompletnog “Pionira”.

34′ Letonci šutiraju strašno za tri poena, još jedan dalekometni pogodak za 86:79 i novi tajm-aut Svetislava Pešića.

33′ Srbija poenima Alena Smailagića prekida veliku seriju rivala, ali “orlovi” bez obzira na to izgledaju loše početkom poslednje četvrtine.

31′ Srbija dozvoljava rivalu lakih osam poena, što rezultuje šest poena minusa.

31′ Letonija ostvara poslednji kvartal još jednom pogođenom trojkom…

Srbija ima prednost pred poslednji kvartal! (FOTO: Starsport)

TREĆA ČETVRTINA:

30′ Letonci su ponovo došli do šuta za tri, ali Srbija nakon trojke Radeta Zagorca u zvuk sirene održava prednost od dva poena pred poslednjih deset minuta igre! Rezultat 77:75.

28′ Srbija odlično reaguje nakon tajm-auta, budući da je Aleksa Radanov postigao važne poene iz prodora za 74:70.

27′ Letonci vraćaju napadački ritam, Srbija još uvek vodi, ali je selektor Svetislav Pešić odlučio da zatraži minut odmora kako bi naš tim konsolidovao redove.

26′ Još jedna požrtvovana odbrana našeg tima, što je dovelo do izgubljene lopte za Letonce. Publika trenutno vrši jak pritisak na gostujući tim, koji ne pogađa tako lako kao do sada. Rezultat 70:68 u korist domaće ekipe.

25′ Ponovo vodi Srbija! Odlična odbrana, Avramović je najbrži u kontri, promašuje ali popravlja Radano. Selektor Letonije traži tajm-aut pri rezultatu 68:66, za “orlove”.

24′ Još jedan neverovatan pogodak Letonaca za tri, ali na drugoj strani istom merom uzvraća Marko Jagodić-Kuridža. Samo dva poena minusa za naš tim.

23′ Seriju Srbije prekida neverovatni Dairis Bertans još jednom trojkom. Kapiten Letonije na svom kontu trenutno ima pet pogođenih trojki. Rezultat 63:61.

22′ Ponovo dobra igra Alekse Avramovića, polaganje na odličnu asistenciju Teodosića, pa potom koš iz tranzicije za samo dva poena minusa našeg tima. Nakon toga lako polaganje za Alena Smailagića i totalni egal.

21′ Srbija nervozno ulazi u treću donicu, što rival koristi da uveća prednost.

DRUGA ČETVRTINA:

Srbija igra ispod svih očekivanja u prvih dvadeset minuta na debiju Svetislava Pešića. Letonija je iskoristila svaku moguću priliku da trči u leđa rivalu i da postiže trojke iz svih pozicija. Sve je to rezultovalo da Letonci imaju plus četiri na poluvremenu.

Što se tiče statistike kod Srbije prednjači Miloš Teodosić sa 17 poena, dok je u taboru Letonije Lomaz upisao 13.

20′ Kakav takav rezultatski priključak Srbija hvata trojkom Miloša Teodosića u poslednjim sekundama druge četvrtine. Rezultat 56:62 u korist Letonije.

20′ Poslednji napad Letonaca u drugom periodu je delovao izgubljeno, a onda je Dairis Bertans postigao trojku iz ćoška uz faul.

20′ Letonci ponovo ulaze u šuterski ritam, trojka iz tranzicije za novih plus pet na kontu današnjeg rivala Srbije.

19′ Tenzija u hali “Aleksandar Nikolić” publika i Svetislav Pešić žestoko protestuju zbog odluke sudija da ponovo dosude faul za slobodna bacanja Letonije. Rezultat 49:47 za goste.

19′ Letonci sa linije penala dolaze do poravnanja. Rezultat na minut i po do kraja druge četvrtine 46:46

18′ Srbija je ozbiljno zategla odbranu u finišu drugog perioda igre. Što je onemogućilo Letonce da nesmetano igraju u tranziciji i šutiraju za tri poena.

17′ Odličan je u ovim momentima Aleksa Avramović, koji je postigao osam od poslednjih 11 poena reprezentacije Srbije. Trenutni rezultat 46:44 za domaći sastav.

16′ Buđenje Srbije!!! Pet poena Avramovića uz trojku Alena Smailagića za samo pola koša zaostatka na sredini drugog kvartala.

Srbiji na tribinama pruža podršku bivši legendarni trener Partizana, Duško Vujošević.

Vujošević podržava Srbiju u “Pioniru” (FOTO: Starsport)

13′ Srbija živi od poena Miloša Teodosića, koji održava prihvatljiv rezultatski minus.

12′ Letonija ponovo ubrzava ritam igre, poeni iz ofanzivnog skoka, kao i trojka na kraju napada, za novih plus pet na kontu gostiju.

11′ Marko Jagodić-Kuridža je bio siguran sa penala i samim tim je doneo izjednačenje “orlovima”.

11′ Srbija odlično ulazi u drugi kvartal, poeni Teodosića i Marka Jagodića-Kuridže ta toralni priključak našeg tima. Rezultat 33:32, tajm-aut za Letoniju i još jedno slobodno bacanje za krilnog centra Srbije.

PRVA ČETVRTINA:

10′ Letonci su pogodili sve što su šutnuli na koš Srbije. Rezultat nakon prvih deset minuta igre iznosi 33:28 za gostujući tim.

9′ Došla je Srbija nekako do svoje igre, ali je odmah usledila trojka na drugoj strani. Rezultat 31:26 u korist Letonije.

8′ Letonci ne mogu da promaše. Nastavlja se serija gostiju, zbog čega naša selekcija gubi sa osam poena razlike.

8′ Letonija je zaigrala kao u transu. Dve trojke u nizu je pogodio rival, što je nateralo Svetislava Pešića da zatraži prvi tajm-aut na meču. Trenutni rezultat 26:20 za gostujući sastav.

7′ Teodosić pogađa iz prvog kontakta sa loptom, ali Letonci uzvraćaju ekspresno sa pogotkom uz faul na drugoj strani!

7′ Još jedan fenomenalan potez Alena Smailagića koji je odlično zakucao na asistenciju klupskog kolege, Alekse Avramovića za plus šest na kontu Srbije.

Odlična rola Smailagića! (FOTO: Starsport)

6′ Nešto slabiji početak našeg tima prekida Alen Smailagić svojom prvom trojkom na meču! Rezultat 14:12 za “orlove”.

5′ Letonci su se razigrali u napadu u ovim trenucima, što im donosi prednost rezultatom 12:11.

3′ Letonija na samom početku deluje kao da nije impresionirana što preko puta sebe ima selekciju koju sa klupe predvodi Svetislav Pešić.

2′ Na samom početku meča igra se koš za koš, Srbija je nekoliko dobrih odbrana “prodala” zbog brzih reakcija u kontri.

Reprezentativci izlaze na teren u majicama sa likom Stevana Jelovca.

Poznato je da će na parket Pionira večeras od 20 časova biti predstavljeni: Miloš Teodosić, Nikola Jović, Alen Smailagić, Balša Koprivica, Marko Jagodić Kuridža, Jovan Novak, Dušan Ristić, Aleksa Avramović, Aleksa Radanov, Rade Zagorac, Uroš Trifunović i Nemanja Dangubić.

Interesantno je da je u ovoj ekipi čak šestorica debitanata! Radi se o Joviću, Smailagiću, Koprivici, Kuridži, Ristiću i Novaku.

Uživo prenos meča možete pratiti na našem portalu.

ZVANIČNO: Pešić na ovih 12 igrača računa protiv Letonaca!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: FMP Meridian – Promocija