
Verovatno i najveći trener u istoriji Partizana, Duško Vujošević, prokomentarisao je aktuelno stanje u kom se klub i tim nalaze.
On je u intervjuu za Kurir govorio o predsedniku Ostoji Mijailoviću za koga smatra da radi dobar posao.
– Bez obzira na to ko šta misli, Partizan je iz najteže situacije u istoriji počeo da se uzdiže otkad ga je preuzeo Ostoja Mijailović.
Ističe Vujošević kako je aktuelni predsednik Partizana uz pomoć novca podigao klub.
– Ostoja je počeo da vraća dugove, da dovodi skupe trenere, koji su angažovali skupe igrače, te da se rezultatski konsoliduje.

Oseća se žal kod bivšeg trenera Partizana zbog toga što je došao koronavirus koji je sprečio crno-bele u pohudu na Evroligu.
– Naravno da je klub u veoma mučnoj situaciji, ali ne treba zaboraviti kako je do nje došlo. Tim bi prošle sezone skoro sigurno kroz ABA ligu ili Evrokup obezbedio učešće u Evroligi. Ali taj pobedonosni pohod prekinula je pandemija koronavirusa. Zaustavila je svet, onemogućila normalno funkcionisanje sporta, pa i kluba.
Vujošević se ne slaže sa svime što Mijailović radi, ali ga ceni zbog ulaganja u klub.
– Ne slažem se sa svim što u životu radi Ostoja. Naravno, i on ima deo odgovornosti, ali znam da košarkaški klub Partizan gleda kao svoju firmu i ulaže privatan novac u njega. Bori se i za ekipu i za sponzore u vrlo teškim uslovima.
Krivo je najtrofejnijem treneru u istoriji Partizana što je Mijailović na meti napada nakon slabog starta sezone crno-belih.
– Samo oni što rade u Partizanu ovih godina znaju šta je muka. Sada, kada da ne ide kako treba, vidim da je Mijailović ostavljen na vetrometini. Nigde nema onih savetnika koji su mu govorili koji igrači i trener treba da budu tu, koji “znaju” kako se osvajaju titule.

Vujošević je ubeđen da ekipa ima potencijal da okrene sezonu i zabeleži uspehe.
– Nedostaju Jaramaz i Mozli. To je sastav koji je prošle sezone, doduše sa drugim plejmejkerom, pružio mnogo i ne treba od njega odustati. Kao što neko reče, trenutno jeste razmagnetisan, ali s jednom izmenom može da se vrati na staze uspeha. Nadam se da su svi shvatili koliko je u košarci značajan trener, a primer Željka Obradovića, koji je iz igračkih patika postao trener, izuzetak je koji potvrđuje pravilo.
Za kraj, bivši trener Partizana poziva navijače da daju podršku klubu u teškom trenutku.
– Partizan je dobar deo mog života, teško mi je kad vidim šta se trenutno dešava, ali pozivam partizanovce da sad budu uz klub onako kao što pesma kaže: “I kada ne budeš prvi ti, i kada se čuju zvižduci, i tada ću, Partizane, znaj da te volim ja…” – zaključio je Duško Vujošević.
OBRADOVIĆ: O’Brajant nije igrao sedam meseci, zaostaje fizički…
OBAVEZNO POGLEDAJTE: VINKO KAŠLjE?!! | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #27
Časovi ljubavi iz Rumunije…pa i ti si jedan od krivaca sto Partizan polako ali sigurno tone.
Partizan je krenuo putem pobede i ne bi smeo da menja taj kurs,samo napred uz dobro vodjstvo…
Partizana je jako oslabljena ekipa mnogo su loše počeli misli m da im je potrebna zamena i za igrače i sve
Korona nam kriva za sve,mozda i ti igraci na klupici moraju malo da vezbaju cisto ako se neko povredi ili razboli da imaju dobru zameni
partizan je doziveo veliki udarac odlaskom Trinkijerija sto se vidi samo tako,ali ne moze mu se zameriti covek je profesionalac i svako ide tamo gde mu je bolje i gde ima vise para,Jaramaz i Mozli povredjeni,dva mnogo bitna igraca,i to se odma odrazava na igru
da nije bilo Ostoje Partizan bi se tesko izvukao iz blata i bilo je skoro nemoguce napraviti tako nesto,moze da prica ko sta hoce,ali je digao klub iz pepela,i to se videlo prosle godine,ove godine poslo je losije nego ocekivano,ali treba imati strpljenja,ima dosta povredjenih igraca,i mislim da ce biti bolje,ali samo uz dobrog trenera
Naravno da se vide promene 😀 samo je potrebno vremena ni od cega napraviti nesto 🙂
Da Ostoja radi dobar posao ne bi doveo Šćepanovića