BREJK BOSTONA: Tejtum i Horford bacili Bakse na kolena! (VIDEO)

KK Boston Džejson Tejtum
Rešio Bakse - Džejson Tejtum (FOTO: Guliver)

Košarkaši Bostona savladali su Milvoki u gostima (108:116) u četvrtom meču polufinala Istoka NBA lige i na taj način stigli do izjednačenja u seriji (2-2).

Posle prve četvrtine koju su Baksi rešili u svoju korist (25:18), Boston se budi i na odmor odlazi sa samo poenom minusa (48:47).

Ponovo je Milvoki, nošen fenomenalnim Janisom Adetokumbom, došao do vođstva, treću četvrtinu dobio je 32:26 te se na poslednju pauzu otišlo uz rezultat 80:73.

Tada Boston pali u brzinu iznad, rešava poslednju deonicu sa čak 15 poena razlike i stiže do trijumfa rezultatom 108:116 za 2-2 u seriji.

Tandem koji je nosio pobednički tim do pobede na ovoj utakmici bio je Džejson Tejtum – Al Horford. Obojica su ubacila po 30 poena, Tejtum je dodao i 13 skokova i pet asistencija, dok je Horford imao i osam skokova i tri asistencije. Odlični su bili i Smart i Braun sa po 18 poena.

U poraženom timu briljirao je Janis Adetokumbo sa 34 poena, 18 skokova i pet asistencija, ali nije imao pravu podršku ostatka ekipe.

OGLASIO SE SRBINOV NAJVEĆI KRITIČAR: Nazovite nagradu Nikola Jokić, koga briga što nije primirisao finale!

OBAVEZNO POGLEDAJTE:Ognjen Radosavljević: Liga šampiona, Zvezda i Partizan u Evropi… | Sport Fokus Podcast EP47