RATNICI U FINALU: Spleš braća srušila Memfis i donela pobedu Golden Stejtu! (VIDEO)

nba-golden stejt-memfis
Ratnici su srušili Memfis (FOTO: Guliver Images)

Golden Stejt Voriorsi plasirali su se u finale Zapada NBA lige pošto su u šestom meču serije savladali Memfis (110:96) za ukupnih 4-2.

Ratnike su do pobede nosili Klej Tompson i Stef Kari, popularna spleš braća, a Memfis je i na ovom meču bio oslabljen – u timu zbog povrede kolena nije bilo najboljeg igrača Dža Moranta.

Golden Stejt je već od prve četvrtine preuzeo glavnu reč, ali je na poluvremenu Memfis imao aktivan rezultat.

Prva deonica završena je rezultatom 30:26, dok je rezultat posle druge četvrtine bio 53:51.

Držali su se gosti i u trećem periodu, Ratnici su imali samo poen prednosti na kraju ove deonice (78:77), a početkom poslednje četvrtine Memfis je čak imao i prednost (87:89). Tada Endrju Vigins pokreće ekipu Golden Stejta koja do kraja meča pravi seriju 23:6 i stiže do pobede vredne finala Zapada.

Najbolji akteri meča bili su Klej Tompson sa 30 poena, osam skokova i dve asistencije, odnosno Stef Kari sa 29 poena, sedam skokova i pet asistencija. Odličnu partiju pružili su i Vigins i Grin koji su imali dabl-dabl učinke, Vigins je uz 18 poena imao 11 skokova, a Grin je upisao 14 poena i 15 skokova. Neverovatan je bio i Luni koji je postigao samo četiri poena ali imao čak 22 skoka! Bjelica je za skoro osam minuta na parketu imao dva skoka i dve asistencije.

U poraženom timu samo tri igrača imala su dvocifren učinak – Bruks je postigao 30, Bejn 25, a Džekson 12 poena.

IZJEDNAČENJE: Tejtum srušio Bakse i zakazao meč odluke u Bostonu! (VIDEO)

OBAVEZNO POGLEDAJTE:ZVEZDA POBEDILA CEDEVITA OLIMPIJU: Ovacije za Stankovića, nagrade za Kalinića i Lazića!