
Puno je velikih legendi koje su se kitile titulom prvaka sveta, ali malo je onih koje se veće od Paua Gasola, koji će biti zaštitno lice predstojećeg Mundobasketa.
Legenda španske košarke i začetnik zlatne generacije ove zemlje može da se pohvali još jednim uspehom pored trofejne igračke karijere.
Svoj prvi nastup na Svetskom prvenstvu upisao je u Indijanopolisu, kada je naš tim osvojio zalto u istorijskom finalu protiv Argentine .
Međutim, već na sledećem SP Gasol je bio uzdanica Španije koju je predvodio do zlata u Japanu, iako je zbog povrede propustio finale.
Gasol će se kao globalni ambasador pridružit Luisu Skoli, koji je pre četiri godine bio jedan od glavnih igrača u osvajanju srebra “Gaučosa”.
„Osvojiti svetsko prvenstvo je nešto najteže u košarci – pobednik mora da ima karakter i hemiju, saigrače koje će te podići kada si dole. Za mene je ovo velika čast“, rekao je Gasol.
Podsetimo, Svetsko prvenstvo u košarci biće održano u Japanu, Indoneziji i na Filipinima.
Boljeg ambasadora nisu mogli naći, čovek je legenda
Pa i treba. To je ikona svetske kosarke. Čovek je prava pravcata ikona.
Ima ogromno igračko iskustvo koje će mu sigurno biti veliki plus na ovoj poziciji deluje kao pravi covek za to ali videcemo kako će se snaći jos
Veliki Gasol, nakon toliko uspeha u igračkoj karijeri ne odustaje od borbe za košarku na ovaj ili onaj način