KOŠARKAŠKO VEČE: Alba bolja od Makabija, Real ubedljiv protiv Baskonije, PAO preokretom do pobede na Zenitom!

nemanja nedovic-evroliga-panatinaikos-valensija-real madrid-pojacanje-spisak
Nedović predvodio PAO do preokreta nad Zenitom! (Foto: Guliver)

Pregršt mečeva u 12. kolu Evrolige doneli su nam pravo košarkaško veče. Alba je slavila na svom terenu protiv Makabija, dok su Real i Zenit bili sigurni u gostima.

Bakonija nije imala snage za podvig protiv višestrukog šampiona Evrope.

Košarkaši Reala moćno su otvorili ovaj duel.

Prvo poluvreme odigrali su na pogon Francuza, Kozera i Ertela koji su bili šuterski raspoloženi i bili najzaslužniji za veliku prednost ostvarenu nakon prve dve četvrtine.

Sa druge strane Enoh je bio usamljen i nije imao podršku saigrača tokom ovog perioda, s obzirom na to da je bio jedini dvocifreni igrač.

Rezultat na poluvremenu bio je 34:53 u korist Reala.

Nastavila je četa Pabla Lasa u istom ritmu i u trećoj četvrtini i prednost je samo rasla. Tandemu iz prvog poluvremena priključio se Rudi Fernandez.

Četvrta četvrtina odlučivala je samo pitanje razlike. Rutinski su Madriđani meč priveli kraju.

Konačan rezultat bio je 60:88

Najefikasniji kod pobednika bio je Kozer sa 13, dok je kod Baskonije zapaženu rolu imali Enoh i Fontekio sa po 14 poena.

evroliga-alba-žalgiris-aito-garsija
Alba bolja od Makabija! (FOTO: Guliver Images)

Alba je na svom terenu slavila protiv Makabija rezultatom 91:86.

Dobro su domaćini otvorili meč i dobar nalet iz prve prenei i u drugu četvrtinu.

Predvodili su Albu Erikson i Kumađe, a dobri su bili i ostali saigrači od kojih je svako imao doprinos.

Makabi se po navici oslanjao na Vilbekina, a raspoloženi su bili i Vilijams i Žižić. Međutim nije to bilo dovoljno da se nadigra Alba u prvom poluvremenu koja je na poluvremenu vodila 45:35.

Bili su bolji gosti u trećoje deonici ali nisu ozbiljnije ugrozili prednost domaćina.

Alba je opet preuzela konce u poslednjoj četvrtini i privela meč kraju.

Konačan rezultat susreta bio je 91:86 u korist domaćina.

Kod domaćina istakao se Erikson sa 19, dok je Vilbekin stao na 22 poena.

Zenit i Panatinaikos odigrali su pravu košarkašku poslasticu, jako je bilo uzbudljivo, a pobenik je na kraju bio grčki velikan rezultatom 70:64.

Bolje su krenuli susret gosti iz Rusije. Raspucao se Lojd i bio najbolji akter meča u ekipi Zenita na ovom susretu.

Kod domaćina Nedović je nošen fenomenalnom partijom protiv Olimpijakosa u grčkom prvenstvu odigrao još jedan odličan meč.

Imali su prednost gosti sve do poluvremena koje je završeno 33:38.

Međutim, treći period igre doneo je potpuni preokret na terenu.

Pored raspoloženog Nedovića pridružio mu je gorostasni Papajanis i potpuno su zaustavili Ruse u ovom periodu.

Zakazale su nišanske sprave Zenita u trećoj četvrtini pa je domaćin ušao sa pet poena prednosti u odlučujuću četvrtinu.

U poslednjoj deonici PAO je zaigrao još organizovanije i uspešno branio napade protivnika, dok je u ofanzivi bio siguran i dodatno uvećao prednost.

Konačan rezultat meča bio je 70:64 u korist Panatinaikosa.

Najefikasniji kod pobednika bili su Nedović i Papajanis sa po 18, a u Zenitu najbolji je bio Lojd sa 15 poena.

KARI PEŠIĆ DEBITOVAO POBEDOM: Kiša trojki, infarkt završinca i trijumf Srbije!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: FMP Meridian – Promocija