EFES SLAVIO U NEMAČKOJ: Šou Vasilija Micića protiv Albe, Uniksu drama protiv Panate!

Vasilije Micić-Efes-CSKA
Micić nosio Efes protiv Baskonije! (Photo: euroleague.net)

Anadolu Efes ostvario je treću pobedu ove sezone u Evroligi.

Aktuelni prvak Evrope slavio je u glavnom gradu Nemačke rezulatom, protiv Albe.

Samo u prvoj četvrtini videli smo egal utakmicu, a od tog momenta samo jedna ekipa je postojala na terenu.

Na krilima druge četvrtine, koju su gostujući košarkaši dobili rezultatom 31:14, Efes je sigurno kontrolisao ostatak meča i upisao preko potrebnu pobedu rezultatom 90:63.

Ovo je bila izuzetno važna pobeda za Efes koji se polako uključuje u borbu za prolazak u top8 fazu Evrolige. Alba je upisala svoj šesti poraz u sezoni, pa su tako dve ekipe imaju identičan učinak.

Najzaslužniji za pobedu gostiju bio je Vasilije Micić koji je meč završio sa 19 poena i devet asistencija, Simon je dodao 18 a Plajs 16 poena.

Filip Petrušev je za pet minuta na parketu za Efes upisao sedam poena.

Jedini dvoficren u redvoima Albe bio je Oskar Da Silva sa 13 poena.

U drugom meču u terminu od 20h Uniks je uspeo da savladao Panatinaikos u gostima, i tako ostvari četvrtu pobedu u sezoni, dok je ovo bio sedmi poraz za Panatinaikos u sezoni.

Čitav meč bio je u egalu, a u poslednjoj četvrtini bolje su se snašli gosti, i tako slavili pobedu rezultatom 74:72.

Ključni pogodak na meču postigao je Lorenco Braun na 19 sekundi do kraja i tako doneo prednost Uniksu, koju su gosti sačuvali do kraja. Papapetru je bio tragičar za PAO jer je promašio trojku za pobedu u poslednjoj sekundi meča.

Najzaslužniji za pobedu Uniksa bili su Voroncevič i Kenan sa 15 poena, dok je Lorenco Braun dodao 13 poena i osam skokova.

Deril Mejkon je postigao 14 poena za PAO, Papajanis je postigao isto toliko uz 17 skokova, a Papapetru i Peri dodali su po 10.

Nemanja Nedović na ovom meču upisao je svega tri minuta na parketu.

CSKA PREKINUO CRNI NIZ: Vilijams promašio zicer za pobedu Makabija!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Ivica Iliev: Piksi nas edukuje, vraća veru i pobeđuje! | Meridian Sport Fokus podcast EP29