
Košarkaš Partizana Dante Egzum prošle sezone zaigrao je prvi put u evropskoj košarci, ove je jedan od najboljih u timu crno-belih i impresioniran je navijačima u Beogradu.
Bivši igrač Jute i Klivlenda u NBA ligi bio je gost kod Džoa Arlaukasa u Evroliginom podkastu “Crossover” gde se dotakao atmosfere na Partizanovim utakmicama.
“Kao da je film. Ne možete to da objasnite kao ‘Okej, ja ću sada igrati pred navijačima koji samo žele da mi pobedimo’. Volim da se zagledam u publiku i da samo gledam, uvek postoji troje, četvoro njih koji bukvalno i ne gledaju utakmicu, oni samo stoje i pevaju sve vreme. Posmatram ih minut. Trebalo bi da pratim utakmicu, ali ja gledam u njih. Oni ne gledaju utakmicu. Neko da koš, nije ih briga. Oni su samo spremni da pevaju i da se uvere da svi pevaju. To je neverovatno, neobjašnjivo”, rekao je Egzum.
Sezonu pre dolaska u srpski klub proveo je u španskoj Barseloni.
“Bilo je veoma teško. Svi misle da ćeš da dominiraš, ali ti dolaziš u situiranu ekipu koja je prva u domaćem šampionatu i Evroligi, tako da očigledno rade kako treba. Ja sam pokušao da dođem i budem deo tima bez namere da narušim njihov način igre kojim su pobeđivali”, otkrio je Australijanac.
U Partizanu mu je trener jedan od najboljih košarkaških trenera svih vremena Željko Obradović.
“Mislim da je najbitnija stvar kod njega to što te izaziva… On ti daje slobodu da igraš, ali želi da igraš pametno. To je najbitnije kod njega. Okej, možeš da ideš tamo i radiš šta god želiš, ali igraj pametno. Igraj na pravi način. To je stvar koju najviše volim kod njega”, izjavio je Dante Egzum.
U prvu je i njima je bitna jako ta podrska igraju oni za sebe i klub sli najvise za navijače i zele da su bitni kada daju taj doprinos na terenu
Pa tako je to. Nije uvek isti naboj u svakom kosarkaskom meču.