RADONJIĆEVA MAŠINERIJA PONOVO RADI: Zvezda pregazila Makabi i pokazala granitnu odbranu!

crvena zvezda-makabi-rezultat-evroliga
Crvena zvezda je prikazala fantastičnu partiju (FOTO: Starsport)

Crvena zvezda je upisala prvu pobedu u Evroligi i to kakvu! Izabranici Dejana Radonjića savladala je Makabi na gostujućem terenu rezultatom 75:63.

Fantastična igra Crvene zvezde od prvog do poslednjeg minuta krunisana je velikom pobedom! U prvoj rundi je Zvezda izgubila od Fenerbahčea u Istanbulu sa, dok je Makabi pobedio Bajern kod kuće sa 69:68, pa je ovo zaista vredan trijumf crveno-belih.

Utakmica nije mogla bolje da počne po Dejana Radonjića i njegove momke. Povela je Zvezda sa 8:0, te prinudila Makabi na tajm-aut, ali ni to nije pomoglo domaćinu. Po povratku na teren, pogodio je i Volters za dva poena, pa je Zvezda otišla na +10.

Uz četiri ukradene lopte – jasno vam je da je Zvezdina odbrana bila granitna u ovoj prvoj deonici. o prvih poena Makabi je stigao preko Nanelija, ali je uzvratio Luka Mitrović, koji je pokazao da sjajna partija protiv Budućnosti nije bila slučajna.

Odlično se nekadašnji kapiten crveno-belih snalazi na pozicji broj pet, a u pomoć mu je pristigao i Nikola Kalinić, koji je ponovo bio jedan od ključnih igrača.

U drugoj deonici odlično je startovao Marko Simonović, koji je vezao dve trojke i podsetio na stare dane, kada je upravo svojim trojkama podizao publiku na noge. Uz nove poene Ivanovića, Zvezda je održavala prednost, ali je na kraju druge četvrtine za samo 20 sekundi primila devet poena i na poluvreme otišla sa 35:27.

Zvuči čudno, ali Zvezda je na pauzi imala „samo“ osam poena prednosti. Uozbili su se crveno-beli na startu treće deonice, a Kalinić i Mitrović su i dalje dominirali. Uz to, Nejt Volters je vezao dve trojke, Dobrić je pogodio sa distance u poslednjoj sekundi napada, te ponovo doneo svom timu velikih +17.

Da opišemo utakmicu u dve reči? Apsolutna dominacija! A, potvrdio ju je Kalinić, koji je u poslednjem periodu dodao još jednu trojku. Činilo se da je pitanje pobednika rešeno, ali imalo je još četiri i po minuta da se igra.

Pokušavao je Makabi preko Lesora da dođe do novih poena pod košem, ali Zvezda je igrača granitnu odbranu. Mučili su se domaćiu napadu, a crveno-beli su to znali da kazne, pa su uz nove poene Dobrića sa linije penala poveli sa velikih 68:48. Velikih +20 i pobeda koja nije smela da se dovede u pitanje!

Napravio je Makabi seriju od 5:0, te naterao Radonjića na tajm-aut. Nije crnogorski stručnjak želeo ništa da rizikuje i da dozvoli da se pobeda dovede u pitanje. Odužila se završnica jer je Makabi faulovima pokušavao da se vrati u meč, ali uz nove poene Mitrovića sa linije penala, pitanje pobednika je i definitivno rešeno (ako je neko i sumnjao).

Ono što se može zaključiti jeste da će Lazarević biti jedan od važnih igrača u mašineriji Dejana Radonjića, da je povratak Luke Mitrovića i Nikole Kalinića pravi potez i da će evroligašima biti teško protiv ovakve Zvezde!

VOLDEN O TEŠKOJ ODLUCI I “VEČITIMA”: Bio sam spreman na uvrede, ali MORAO SAM!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Jovan Stojoski: Treneri su imali svoje pulene! | Sport Fokus Meridian S01EP24