BREJK ZA FINALE: Boston i Golden Stejt odlučuju – ko je najbolji u NBA ligi! (VIDEO)

Džimi Batler-Majami
Seltiksi su u finalu NBA lige! (FOTO: Guliver images)

Boston Seltiksi savladali su Majami u gostima (100:96) i na taj način stigli su do brejka u odlučujućoj sedmoj utakmici serije, te su se plasirali u finale NBA lige.

Seltiksi će se u finalu sastati sa Golden Stejt Voriorsima koji su u pet mečeva bili bolji od Dalasa (4-1), a do borbe za trofej stigli su posle velike drame.

U prvoj deonici postojao je samo jedan tim – Boston! Čas košarke održali su Seltiksi Majamiju, pa su na prvi odmor otišli uz prednost 32:17.

Ipak, Majami se vraća, drugi period dobija rezultatom 32:23, pa na odmor odlazi sa prihvatljivih minus šest – bilo je 49:55 u korist Bostona.

Sredinom treće četvrtine Boston je stigao do plus 14, ali je Majami ponovo uspeo da se vrati i pred poslednji period igre dođe do minus sedam (75:82).

Kada je u završnici četvrte četvrtine Boston otišao na plus 13 (85:98) izgledalo je da je sve gotovo, ali Majami pravi seriju od 11:0 i dolazi na minus dva. Ipak, to je bilo sve što su uspeli da urade jer su gosti zadržali mirnoću pri izvođenju bacanja te rešili meč u svoju korist rezultatom 96:100.

Potpuno zasluženo imajući u vidu da su vodili od prvog do poslednjeg minuta.

Boston su do pobede vodili Džejson Tejtum sa 26 poena i 10 skokova, Džejlen Braun i Markus Smit sa po 24 poena. Kod Majamija istakli su se Džimi Batler sa 35 poena i Džem Adebajo sa 25 poena i 11 skokova.

BORBA DO POSLEDNJEG DAHA: Neviđena drama u Pioniru -Zvezda vodila, ispustila prednost i stigla na korak do titule!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: PENALTY CHALLENGE: Sandra Afrika – Fudbaleri i pevačice su dobra kombinacija, ali… EP28