IZJEDNAČENJE: Tejtum srušio Bakse i zakazao meč odluke u Bostonu! (VIDEO)

KK Boston Seltiks KK Milvoki Baks Džejson Tejtum
Tejtum je bio nezaustavljiv (FOTO: Guliver)

Džejson Tejtum predvodio je Boston do pobede na gostovanju Milvokiju (95:108) i na taj način Seltiksima doneo izjednačenje u polufinalnoj seriji Istoka NBA lige (3-3).

Timovi su se smenjivali u vođstvu u prvoj deonici, ali je Boston ipak ovaj period rešio u svoju korist (26:28).

Od tada, pa do kraja meča, na terenu je postojao samo jedan tim.

Milvoki je poslednju prednost imao upravo u finišu prve četvrtine (26:25), a na poluvremenu je već bilo plus deset za goste (43:53).

Janis Adetokumbo pokušavao je da drži ekipu u igri, odigrao je još jedan maestralan meč, ali ni njegovih 44 poena, 20 skokova i šest asistencija nije bilo dovoljno – Boston je uspeo da odbije sve napade i zadrži prednost. Treća četvrtina završena je rezultatom 70:82, a do kraja meča prednost je rasla pa je susret završen – 95:108.

Najbolji akter utakmice bio je Džejson Tejtum sa 46 poena, devet skokova i četiri asistencije, iz igre je šutirao 17/32, odnosno 7/15 za tri poena. Uz njega, dvocifreni u pobedničkom timu bili su još Braun sa 22 i Smart sa 21 poenom.

Adetokumbo nije imao odgovarajuću podršku saigrača, a jedini koji ga je koliko toliko pratio bio je Holidej sa 17 poena. Sedma utakmica u ovoj seriji koja će odlučiti drugog učesnika finala Istoka igraće se u nedelju od 21:30 po srednjeevropskom vremenu.

NASTAVLJA SE POLEMIKA OKO GLAVNE FACE: Jokić je jedan od najboljih svih vremena, da šutne loptu nogom ušla bi u koš!

OBAVEZNO POGLEDAJTE:ZVEZDA POBEDILA CEDEVITA OLIMPIJU: Ovacije za Stankovića, nagrade za Kalinića i Lazića!