MORNAR TONE SVE DUBLJE: Borac slavio u Baru!

borac-cacak-stefan-bircevic
Borac savladao Mornar! (FOTO: KK Borac/Duško Radišić)

Odigran je meč trećeg kola ABA lige između Mornara iz Bara i ekipe Borca, a jedan od favorita pred početak sezone ne zna za pobedu od početka takmičenja. Čačani su slavili u Baru rezultatom 85:90!

Prva četvrtina protekla je u tvrdoj igri sa obe strane, igralo se koš za koš, međutim četa Marka Marinovića uspela ja da u drugi period igre uđu sa pola koša prednosti.

SKINI MERIDIAN SPORT APLIKACIJU I BESPLATNO PREUZMI 2500 RSD BONUSA ZA KLAĐENJE

Drugi kvartal protekao je u znaku Borca, koji je vođen raspoloženim Lešićem i Pecarskim stekao osetnu prednost pred odlazak na poluvreme. Na drugoj strani u ekipi domaćih istakao se iskusni Nemanja Gordić koji je bio jedini otpor protivnicima.

Rezultat na poluvremenu bio je 37:45 u korist gostiju iz Čačka.

U trećoj četvrtini videli smo mini seriju sredinom ovog perioda, a u glavnim ulogama bili su Mihailović i Jeremić koji su sa trojkama u dva vezana napadam smanjili prednosto Borca na samo poen razlike.

Međutim brzo su konsolidovali svoje redovi gosti i odgovorili domaćim košarkašima poenima Lešića i Novakovića za ponovno uvećanje prednosti.

Poslednji period utakmice, kontrolisali su igrači Borca koji su uspešno sačuvali povoljan rezultat po njih do kraja meča. Jedina svetla tačka u ovom periodu za domaće bio Luis koji je ostao uskraćen za podršku saigrača.

Pokušavao je Mornar na sve načine da stigne prednost gostiju čak su na 15 sekundi do kraja meča stigli na minus tri, ali u nedostatku raspoloženih igrača to je danas bila „nemoguća misija“.

Borac je tako ostvario bitnu pobedu na neugodnom gostovanju rezultatom 85:90.

Najefikasniji u redovima Mornara bio je Luis sa 23 poena , dok ga je pratio Gordić koji je upisao 15.

Dok je god gostiju danas za igru bio raspoložen Lešić sa 23, a pored njega istakao se i Pecarski sa 15 poena.

BURA U ŽALGIRISU PRED ZVEZDU: Litvanci oslabljeni dolaze u Beograd!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Jovan Stojoski: Treneri su imali svoje pulene! | Sport Fokus Meridian S01EP24