BOEMSKA RAPSODIJA Aco isključen za kraj Brazila, poznati četvrtfinalisti

aco petrovic-brazil-selektor
Aco Petrović o kvalifikacionim prozorima i primeru Brazila (FOTO: FIBA)

Košarkaši Sjedinjenih Američkih Država su na radost Čeha savladali Brazil, čime smo dobili sve parove četvrtfinala Svetskog prvenstva u Kini.

Puleni Grega Popovića mučili su se s iskusnim Brazilcima u prvom poluvremenu, da bi prelomili susret u trećoj četvrtini i slavili sa 89:73.

Majls Tarner i Kemba Voker postigli su po 16 poena u pobedničkom sastavu, dok je kod Brazila najefikasniji bio Benite s 21 poenom.

Prva četvrtina završena je 21:18 u korist Amerikanaca, a posle svega par minuta u nastavku “karioke” su ostale bez selektora.

Hrvatski trener Aco Petrović zaradio je drugu tehničku grešku, samim tim i isključenje, nakon što je pobesneo na sudije.

Varežao kod jednog prodora nije dobio faul, a popularni Aco Trica ušao je na parket, posvađao se sa sudijama i Donovanom Mičelom iz SAD-a.

To je za posledicu imalo isključenje iskusnog stručnjaka, pa su Brazilci do kraja utakmice bili lišeni njegovog liderstva.

Nekako su izdržali njegovi igrači do velikog odmora, na koji su Amerikanci otišli s +4 (43:39).

Po povratku na teren, usledio je lagan rast prednosti SAD-a, koje su na poslednju pauzu odnele višak od 11 poena.

U završnoj deonici prednost je rasla i do +21, te su Popovićevi košarkaši rutinski ostvarili i petu pobedu na Mundobasketu.

Trijumfu Amerike najviše su se sigurno obradovali Česi, koji su ranije ovog ponedeljka odradili svoj deo posla oko plasmana među osam najboljih.

Australijanci su u uzbudljivoj završnici naneli poraz Francuzima (100:98) i poslali ih na Amerikance u nokaut fazi.