“ORLIĆI” ISKALILI BES Turska platila ceh, u osminu finala sa prvog mesta

Sa prvog mesta u osminu finala U18 Eurobasketa: Juniori Srbije savladali su Tursku posle poraza od Velike Britanije (FOTO: KSS)

Juniorska reprezentacija Srbije savladala je Tursku sa 76:67 u 3. kolu A grupe na Evropskom prvenstvu u Volosu.

Sjajno je startovala naša selekcija na U18 Eurobasketu u Grčkoj. Ipak, posle pobede nad Nemačkom usledio je šok i neočekivan poraz od Velike Britanije.

Dan kasnije “orlići” su iskalili bes i trijumfom nad Turskom sa prvog mesta idu u nokaut fazu.

U osmini finala će igrati u sredu sa Litvanijom, četvrtoplasiranim timom iz B grupe.

Izabranici selektora Slobodana Klipe slavili su u veoma teškom i napetom meču. Pokazali su ogromnu želju da se iskupe za šokantan poraz od Britanije koji im je veoma teško pao.

MERIDIAN SELEKTOR – SKRATI SPISAK Izaberi idealnih 12 i osvoji vredne nagrade!

“Orlići” su odigrali ratničku utkamicu, sa dosta uspona i padova, ali su pokazali čvrstinu i karakter kada se odlučivao pobednik.

Tokom prve četvrtine smenjivali su se rivali u vođstvu, da bi u drugoj Turci otišli na 19:25. Od tog trenutka su se “orlići” znatno podigli i zaigrali kako umeju.

Odbrana je počela da funkcioniše i polako su strpljivim napadima išli ka preokretu. Za to su bili zaduženi Pokuševski i Marković trojkama za 36:32 na poluvremenu.

Sjajno su “orlići” jurnuli u nastavku… Preko raspoloženog Pokuševskog i Langovića stekli su i dvocifren plus – 43:32 posle serije 7-0.

KO ĆE IGRATI ZA SAD U KINI, KO SLEDEĆI OTKAZUJE IGRANJE NA MUNDOBASKETU?

Imali su odgovor na pritiske Turaka i čudesnom trojkom Karapandžića ušli su u poslednju deonicu sa 11 razlike i 54:43.

U odlučujućem kvaratalu potpuno je zakazao šut našim košarkaškim nadama. To su Turci iskoristili da priđu na 59:58, a potom i izjednače – 63:63.

Usledila je drama u poslednja dva minuta, tokom koje je bilo nekoliko odlučujućih poteza.

Mirne ruke Pokuševskog i Pažina prilikom slobodnih bacanja, blokada Markovića i trojka Manojlovića za konačni trijumf Srbije od 76:67

Na kraju, najefikasniji su bili Aleksandar Langović sa 14 i Đorđe Pažin i Aleksej Pokuševski sa 12 poena.