MUNDOBASKET: Italija gubila sa 26 razlike, pa pobedila Portoriko

romeo-saketi-bogdan-bogdanovic-selektor-italije
Selektor Italije pričao o Bogdanu, kvalifikacijama za OI... (FOTO: Xinhua/Cheng Min)

Košarkaši Italije su uz dosta muke posle produžetka pobedili Portoriko sa 94:89 u drugom kolu grupe J na Svetskom prvenstvu u Kini.

Neverovatan meč odigrale su ove dve selekcije. Fantastično prvo poluvreme odigrao je Portoriko. Ova reprezentacija je posle 20 minuta košarke imala prednost od 20 razlike – 46:26.

BOGDAN MVP MUNDOBASKETA? Zašto da ne! Istoriju je već ispisao!

Na startu drugog dela izabranici Edija Kasijana su imali čak i prednost od 26 razlike, ali od tog momenta su prosto stali.

“Azuri” su neverovatnom igrom uspeli da se vrate u meč za četvrtinu i po i na kraju izborili produžetak. Čak je i Galinari promašio šut za pobedu.

U dodatnih pet minuta bolja je bila Italija i slavila u jednoj utakmici kakva se retko viđa.

MERIDIAN TE PITA: Srpski centri, Bogdan & Jokić ili trojka s pola?

Kod pobednika se najviše istakao Marko Belineli sa 27 poena, pratio ga je Danilo Galinari sa 22. Na drugoj strani najbolji je bio Renaldo Balkman koji je meč završio sa 14 poena, dok je jedan manje dodao Geri Braun.

Košarkaši Rusije su sprečili iznenađenje pošto su pobedili Venecuelu sa 69:60.

Andrej Voroncevič vodio Ruse do trijumfa protiv Venecuele (FOTO: Xinhua/Huang Zongzhi)

Izjednačena igra je viđena tokom prvog poluvremena, to pokazuje i rezultat – 27:27. Publika u Fošanu nije mogla da uživa u lepoj predstavi, igralo se tvrdo sa malo poena.

Na kraju je ipak presudilo iskustvo i kvalitet Rusa, koji su zabeležili treći trijumf na šampionatu sveta.

Najefikasniji u reprezentaciji Rusije je bio Andrej Voroncevič sa 17 poena, a u južnoameričkoj selekciji najviše se istakao Mišel Karera sa 19.

OBAVEZNO POGLEDAJTE Rivali Srbije za četvrtfinale Mundobasketa | Svetsko prventsvo u košarci 2019