UZBUDLJIVO U NBA: Finiks je nezaustavljiv, Lilard jači i od Dončića!

Lilard je bio nezaustavljiv! (FOTO: Bill Baptist/NBAE via Getty Images)

Zvuči po malo čudno, svakako iznenađujuće, ali Finiks je nezaustavljiv.

Od kako je NBA liga nastavljena u “mehuru” u Orlandu, Sansu su upisali sedmi uzastopni trijumf, ovog puta bili su bolji od Filadelfije sa 130:117 (23:27, 40:31, 32:32, 35:27).

Posle pretposlednjeg ligaškog meča, Sansi sa učinkom 33/39 nalaze se na deobi osme pozicije na Zapadu, pošto su se po broju pobeda izjednačili sa Portlandom i Memfisom.

Finiks je tek u samoj završnici stigao do dvocifrene prednosti u ovom meču, a na kraju uspeli da održe prednost i pobede.

U tome im je najviše pomogao Devin Buker, koji je meč završio sa 35 poena, devet skokova i sedam asistencija, dok je Mikel Bridžis dodao 24, a Dario Šarić 18 poena.

Kod oslabljenih Siksersa, koji su šesti na Istoku sa skorom 42-29 Alek Burks.

Bruklin je pobedio Orlando sa 108:96 (34:22, 26:21, 25:29, 23:24). Obe ekipe će biti u plej-ofu i do kraja takmičenja u “mehuru” nemaju priliku da promene svoje pozicije.

Verovatno je to bio razlog što su priliku dobili i rezervisti, a Džanan Musa je je ostvario i lični najbolji rezultat od kako je u NBA ligi. On je zabeležio 17 poena, šest asistencija i isti toliko skokova.

Sjajan je bio i bivši igrač Mega Bemaksa, Timoti Luvavu, sa 24 poena i sedam skokova.

U Orlandu su Ivundu i Frejzer ubacili po 18 poena, a Nikola Vučević je za 21 minut ubacio 12 poena i imao je deset skokova.

San Antonio bio je bolji od Hjuston Rokitsa sa 123:105 )31:25, 35:24, 32:29, 25:27).

Nije ovo bio težak posao za Sparse, vodili su tokom čitave utakmice i na kraju slavili uz sjajan procenat šuta za tri poena,

Najefikasniji u pobendičkom timu bio je Keldon Džonson, koji je imao skor od 24 poena, 11 skokova i tri asistencije, dok je u redovima Hjustona najbolji pojedinac bio Rasel Vestbruk, sa 20 poena, pet skokova i šest asistencija. Džejms Harden nije igrao na ovoj utakmici.

Seltik je pobedio Memfs sa 122:107 (24:17, 32:23, 27:33, 39:34).

Najefikasniji bio je Džejson Tejtum sa 29 poena, šest skokova i dve asistencije, dok se u Memfisu istakao Dža Morant sa 26 poena, četiri skoka i 13 asistencija.

Srpski košarkaš Marko Gudurić dobio je priliku i na ovoj utakmici, ali svega tri minuta.

Dalas Maveriks poražen je od Portlanda sa 131:134 (31:38, 27:28, 37:32, 36:36).

Blejzerse je do trijumfa vodio Demijen Lilard, koji je utakmicu završio sa nestvarnim 61 poenom, pet skokova i osam asistencija, dok se u Dalasu istakao Krisaps Porzingis sa 36 poena, šest skokova i dve blokade.

Do izjednačenja rekorda karijere po broju poena, Lilard je stigao i uz dve vrlo važne trojke u završnih minut i po utakmice u Orlandu, koja se rešavala u poslednjim trenucima.

Luka Dončić je za 35 minuta upisao 25 poena, deset asistencija i osam skokova, a Boban Marjanović je dodao dva poena za sedam minuta igre.

Milvoki je došao do nove pobede u Orlandu pošto je pobedio Vašington sa 126:113 (24:21, 42:35, 33:28, 27:29).

Najefikasniji bio je Frenk Mejson sa 19 poena, pet skokova i šest asistencija.