ZAOKRUŽENA DOMINACIJA: Zvezda kompletirala triplu krunu!

crvena-zvezda-mega-superliga-finale
Zvezda je šampion Srbije! (FOTO: KK Crvena zvezda)

Crvena zvezda pobedila je u majstorici finala i postala novi-stari šampion Srbije u košarci!

Crveno-beli sa Malog Kalemegdana pobedili su Megu u trećoj utakmici finalne serije rezultatom 77:65 (21:24, 23:12, 13:14, 20:15) i tako po 21. titulu u domaćem prvenstvu.

Mega je nešto bolje otvorila utakmicu, imao je gost više raspoloženih igrača, ali je Zvezda zahvaljujući fenomenalnom Lengstonu Holu uspevala da drži korak.

Plej crveno-belih je u jednom momentu povezao deset poena i tako pokazao da je kadar da nadomesti veliki izostanak u vidu Džordana Lojda i Korija Voldena.

Mega je do kraja deonice nastavila da igra nešto organizovanije što je bilo dovoljno da Filip Petrušev i njegovi saigrači imaju prednost od tri poena na kraju prvih deset minuta igre.

Neizvesna borba se nastavila i u drugom delu igre. Navijači domaćeg tima su na trenutak sigurno ostali zatečeni kada se Dejan Davidovac požalio na povredu, ali na sreću po domaće i Dejana Radonića krilo Zvezde nije bilo ozbiljnije povređeno.

Sredinom druge deonice Marko Simonović je pokrenuo svoju ekipu, iskusni košarkaš je povezao nekoliko dobrih poteza i Zvezda je brzo stigla na plus pet.

Mega je reagovala preko Dragana Milosavljevića i Milenka Tepića i brzo stigla zaostatak. Međutim pred sam kraj prvog poluvremena domaćin pravi ključnu razliku.

Lengston Hol je nastavio da igra kao u transu. Zvezda je uspela da ima prednost na poluvremenu od osam poena, a plej crveno-belih je za 20 minuta igre uspeo da upiše ogromnih 17 poena na svoj konto i na to da doda tri asistencije.

Domaćin je krenuo mnogo agresivnije u trećoj deonici. Izabranici Dejana Radonjića su izvršili odličan pritisak u odbrani što je odrazilo kasnije i na napad. Pa je tako domaći sastav nakon prodora Dobrića i trojke Davidovca imao prednost od 13 poena.

Crvena Zvezda je nastavila sa odličnom energijom, pa je tako nakon ofanzivnog skoka Lendrija Noka, Vladimir Jovanović morao da zatraži tajm-aut kako bi pokušao da trgne svoje igrače.

Tajm-aut trenera gostiju nije urodio plodom, budući da je nakon još jednih poena Lendrija Noka rezultat na semaforu iznosio 57:40.

Mega je delovala totalno slomljeno, ali onda je usledila reakcija. Mladi tim je krenuo da topi prednost domaćina pa je tako nakon trideset minuta igre Zvezda vodila sa sedam poena.

Domaćin je nastavio da se muči da pronađe put do koša, ali Mega to nije uspevala da iskoristi u uvodim minutima poslednjeg perioda.

Zvezda je nastavila da se muči, nije uspevao tim Dejana Radonjića da stigne do otvorenih pozicija za šut, sa druge strane Dragan Milosavljević je pogodio za tri. Rezultat je bio 63:58, a klupa domaćina je bila primorana da zatraži tajm-aut na pet minuta do kraja meča.

Nakon minuta odmora usledio je možda i najlepši potez na meči. Lendri Noko je primio loptu na niskom postu i iskoristio svu svoju snagu da “ukuca” loptu i Filipa Petruševa u koš.

Mega je ponovo prišla na samo pet poena minusa, a onda je Ognjen Dobrić na tri minuta do kraja meča izašao iz bloka i pogodio važan šut za tri poena, ujedno i prvi šut van linije za tri na ovom meču. Vlada Jovanović je potom odmah zatražio tajm-aut.

Matković je na drugoj strani pogodio samo jedno slobodno bacanje, Zvezda je potom komplikovala ali je na kraju neverovatni Lengston Hol postigao svoj 24. poen i doneo svom timu prednost od deset poena na nešto manje do dva minuta do kraja utakmice.

Crveno-beli su do kraja meča uspeli da sačuvaju prednost i tako dođu do šesti uzastopne titule u nacionalnom košarkaškom prvenstvu Srbije! Ovo je ujedno i treći trojef za tim Dejana Radonjića, budući da su ove sezone osvojeni u Kup Radivoja Koraća kao i ABA liga.

Sa druge strane Mega je i pored poraza zaikružila fenomenalnu sezonu u kojoj je ostavljen odličan utisak u ABA ligi kao i plasman u finale domaćeg šampionata.

Lengston Hol je upravo bio najbolji igrač utakmice sa 24 poena i čestiri asistencije, dok je Ognjen Dobrić postigao 15 poena uz devet skokova.

Kod Mege Marko Simonović je prednjačio sa 15 poean deset skokova. Filip Petrušev je upisao 15 peona (od toga 14 u prvom poluvremenu) uz to deset skokova.

Za MVP-ja finala proglašen je košarkaš crveno-belih Ognjen Dobrić, koji je ove sezone pokazao da je jedan od najpouzdanijih igrača aktuelnog šampiona Srbije.

MVP, MVP, MVP: Zvezda pozdravila najboljeg igrača Evrope! (FOTO)

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Lazar Tufegdžić: Nadam se da cu od ovog leta igrati za Galatasaraj! | Sport Fokus EP07