Iako je ekipa Primorske fenjeraš ABA lige bez ijedne pobede na osam utakmica, to se u duelu sa Megom uopšte nije primetilo. Naprotiv. Čak su Slovenci ušli u produžetak koji su tesno izgubili sa 69:71.

Vodili su Slovenci maltene tokom celog prvog poluvremena. Doduše, nijednog trenutka nisu imali neku osetnu prednost, ali dovoljno da na poluvreme odu sa 42:37.

Za razliku od prve četvrtine koja je bila jako efikasna, u trećoj je viđena jako loša košarka gde je postignuto ukupno 14 poena?! Od toga je Primorska ubacila pet, a ekipa Mege devet…

Sve je to navodilo da ćemo gledati prilično nervoznu i uzbudljivu završnicu što smo na kraju i dobili.

Na minut pre kraja su Slovenci imali tri poena prednosti, ali je Milenko Tepić pogodio za tri poena (63:63). Obe ekipe su nakon toga mogle da dođu do trijumfa, ali smo umesto toga ušli u produžetak.

Tamo se bolje snašla ekipa Mege koja je poenima Milenka Tepića sa linije slobodnih bacanja stigla do važne pobede.

Kod Mege se istakao Marko Simonović koji je upisao 15 poena, a heroj Milenko Tepić 11. Primorska je večeras igrala samo na pogon Luke Vončine i Blaža Mesičeka koji su briljirali sa 22 poena, odnosno 21.

U drugoj utakmici dana Mornar se dosta mučio, ali je na kraju bio bolji od ekipe Splita i iščupao pobedu sa 95:87.

Mnogo više problema je Mornar imao nego što je bilo očekivano, ali su Barani na pogon sjajnog Džejkoba Pulena došli do pobede.

Upravo je Amerikanac bio najefikasniji akter meča sa čak 27 poena. Dobro ga je ispratio Ajzeja Vajtehd sa 14 poena i šest asistencija.

Kod Splita se istakao Marko Luković sa 21 poenom dok su po 16 upisali Ilija Đoković i Blaž Mesiček.

Mornar je pobedom ostao na drugom mestu sa učinkom od šest pobeda i samo jednog poraza, dok je Split zabeležio i peti poraz uz tri pobede nakon osam utakmica.

Niste ni trepnuli, a Ruskinja se već popela na zid! (VIDEO)

OBAVEZNO POGLEDAJTE: IVICA KRALj – Priče iz kraja #11