Crvena zvezda zabeležila je i treći poraz na gostovanju u Evroligi, a bolji je bio Anadolu Efes u Istanbulu (85:70).

Sve tri utakmice crveno-belih na gostovanju su ličile jedna na drugu. Spor početak, neefikasnost i loša rešenja u napadu, pa pokušaj povratka.

Pravi rolerkoster od utakmice za momke Andrije Gavrilovića! Mlak početak, u kome je finalista Evrolige stekao veliku prednost, samo devet poena u prvih 10 minuta… ali i borba, i kada ništa ne ide kako treba.

Bilo je mnogo otvorenih šuteva za košarkaše Efesa, ali i ukradenih lopti koji su rezultirali lakim poenima.

Lorenzo Braun verovatno najbolje oslikava celokupnu ekipu.

Postigao je prvih pet poena za Zvezdu, ali i promašio otvoreno zakucavanje. Imao veliku energiju i primetnu želju, ali koncentracija nije uvek bila na potrebnom nivou.

Braun je bio jedini dvocifreni košarkaš gostiju sa 18 poena. Nekoliko sjajnih prodora, poena iz tranzicije, ali… Jeftine izgubljene lopte, pravljene faulova na pola terena kada je ekipa u bonusu, čuvanje Larkina i Micića ispod blokova. Mnogo dobrih, ali i loših stvari u igri pleja i cele ekipe.

Čarls Dženkins je uneo živost sredinom druge četvrtine, ispratio ga je Ognjen Kuzmić, koji hvata pravi ritam. Dobre minute dao je i Majkl Odžo, ali je Vasilije Micić imao rešenje za svaku seriju ABA šampiona.

Čak 26 poena i pet asistencija bilo je dovoljno za, ipak, ubedljivu pobedu. Zvezda je čak i povela krajem treće četvrtine nakon slobodnih bacanja Stratosa Perperoglua, ali nije mogla više od toga.

Za samo dva dana, Crvenu zvezdu očekuje utakmica protiv fenomenalnog Himkija u “Pioniru”, dok će Efes u goste Panatinaikosu.

Barselona – Valensija 21 čas

OBAVEZNO POGLEDAJTE Zvezda – Barselona 65:73 | Evroliga, Pionir, Pešić i Mirotić Dobili Ovacije, Kuzmić Se Vratio