Košarkaši Partizana pokazali su koliko im prija igranje u hali “Aleksandar Nikolić”! U 17. kolu ABA lige pao je Zadar 87:60, sjajan je bio Mekadu.

Predstavljen je kao sila u reketu – a vrlo brzo je pokazao da to i jeste!

Džejms Majkl Mekadu je za kratko vreme kupio navijače Partizana, pre svega velikom energijom sa kojom igra.

Nije ipak krenulo sve tako dobro po crno-bele. Prva četvrtina bila je jedna od najlošijih napadačkih – rezultat je bio 13:12 za Zadrane.

A onda je Jaramaz pogodio prvu trojku za Partizan i sve je krenulo na bolje – iako šut spolja nije išao tokom čitavog meča.

Pokazali su izabranici Andree Trinkijerija da lako mogu da slome svakog rivala – a to su uradili u drugoj četvrtini ove utakmice.

Ona je završena 31:13, i upravo je na taj način prelomljen susret.

Tek Zadar nije mogao da pogodi ništa van linije 6,75 – ali doslovno ništa. Hrvatski tim je utakmicu završio sa jednom jedinom trojkom, iz 26 pokušaja!

I naravno, oborio je rekord po broju uzastopnih promašaja za tri poena u istoriji ABA lige. Nema sumnje, želeće što pre da ga zaboravi.

U pobedničkom timu najefikasniji je bio Mekadu sa 13 poena, koliko je postigao i Jaramaz, a jedan manje mladi Trifunović. Dvocifren je bio i Novica Veličković (10 poena).

Stefan Fundić je postigao 19 poena za ekipu Zadra, koja nastavlja borbu za opstanak.

Hala “Aleksandar Nikolić” ostaće dom Partizana i sledeće nedelje, kada u goste dolazi Darušafaka.

BOMBA U BARU Mornar se pojačao bivšim igračem Bruklina!

SPORT FOKUS | PRESSEK: Kokoškov je „TAJ“, Zvezda treba iskusnijeg trenera, Bogdan bira tim i cifru