KOPA AMERIKA: Magija Aleksisa Sančeza odvela Čile u četvrtfinale!

Sančez odveo Čile u četvrtfinale Kopa Amerika (FOTO: Alexandre Schneider/Getty Images)

Čile je pobedom nad Ekvadorom od 2:1 obezbedio plasman među osam najboljih na Kopa Amerika, a gol odluke postigao je Aleksis Sančez.

Na kontinentalnim prvenstvima Čileanci u poslednje vreme doguraju daleko, a izgleda da će tako biti i ove godine.

Nakon ubedljive pobede nad Japanom u prvom kolu, odlično su započeli i susret druge runde C grupe.

U 8. minutu, Hoze Fuenzalida se najbolje snašao u karambolu koji je nastao posle kornera, te preciznim udarcem doveo Čile u vođstvo.

Izjednačio je Ekvador, koji je u uvodnoj rundi poražen od Urugvaja, iz jedanaesterca u 26. minutu.

Strelac je bio nekadašnji igrač Evertona i Vest Hema, Ener Valensija, koji je tako golom obeležio 50. nastup za nacionalni tim.

Samo pet minuta prošlo je u drugom poluvremenu, kada se Aranguiz vešto oslobodio svog čuvara na desnom krilu i centrirao dijagonalno.

Iz prve je ka golu Ekvadora šutirao Aleksis Sančez, a udarac je bio izuzetno vešt, čini se i pomalo srećan.

Lopta je čudnom putanjom završila iza leđa Aleksandera Domingeza, za 2:1.

Ispostavilo se da je to i konačan rezultat utakmice u Salvadoru.

Čileanci su tako s maksimalnih šest bodova obezbedili četvrtfinale.

U poslednjoj utakmici sastaće se s Urugvajem, koji ima četiri boda, pa od toga zavisi s kog će mesta među osam najboljih.

Ekvador je ovim porazom praktično izgubio sve šanse za narednu rundu, a u završnom kolu grupne faze igraće protiv Japana.