KOPA AMERIKA: “Kreč” taličan za Mesija, Kolumbija u četvrtfinalu!

argentina-urugvaj-kopa amerika-lionel mesi
Argentina je slavila protiv Urugvaja (FOTO: Juliana Flister/Getty Images)

Kolumbija je obezbedila plasman u četvrtfinale Kopa Amerika pobedom nad Katarom od 1:0, dok je Argentina održala nadu remijem protiv Paragvaja (1:1).

Kolumbijci, koji su dominirali celu utakmicu, u B grupi su golom Duvana Zapate, drugim na šampionatu, savladali Katar.

Fudbaler Atalante je u 86. minutu, nakon fenomenalnog dodavanja Hamesa Rodrigeza, slomio otpor protivnika.

Ovaj trijumf poslao je Kolumbijce u eliminacionu fazu s prve pozicije, bez obzira na ishod utakmica trećeg kola.

U istoj grupi, Argentina je posle poraza od Kolumbije u prvoj rundi, “iščupala” bod protiv Paragvaja.

Paragvajci su poveli u 37. minutu preko Ričarda Sančeza, nakon sjajnog prodora Migela Almirona po levoj strani.

Igrač Njukasla uputio je centaršut, a njegov saigrač s nekih 12, 13 metara natrčao na loptu i smestio je u mrežu “gaučosa”.

Izjednačila je Argentina golom Lea Mesija u 57. minutu, iz pomalo sumnjivog jedanaesterca koji je dosuđen zbog igranja rukom.

Svega pet minuta kasnije Paragvaj je imao šansu za vođstvo, takođe s bele tačke.

Najstroža kazna svirana je nakon starta s leđa Niklasa Otamendija nad desetkom Paragvajaca Derlisom Gonzalesom.

Ipak, udarac njegovog imenjaka Gonzalesa odbranio je Franko Armani, čuvar mreže River Plate.

Na kraju 1:1, remi ne odgovara ni jednima ni drugima, ali obe ekipe imaju šansu za drugi krug.

TABELA: Kolumbija 6, Paragvaj 2, Katar 1, Argentina 1

U poslednjem kolu B grupe Argentina igra protiv Katara, a Paragvaj s Kolumbijom.