KOPA AMERIKA Čile silovit, heroj efikasniji od Marsela Salasa

Edu Vargas (broj 11) u zagrljaju saigrača (PHOTO: Alexandre Schneider/Getty Images)

Fudbaleri Čilea ubedljivo su započeli odbranu Kopa Amerika i savladali reprezentaciju Japana sa čak 4:0 (1:0).

Aktuelni šampion i osvajač poslednja dva turnira “prepisao” je pobedu Urugvaja. Sada su zajedno na vrhu tabele grupe C.

Čile je pregazio Japan sa 4:0, a istim rezultatom su Suarez i drugovi bili od Ekvadora.

Junak branioca trona zove se Edu Vargas – od danas najefikasniji Čileanac na Kopa Amerika.

Erik Pulgar je “načeo” reprezentaciju iz Azije u finišu prvog poluvremena, da bi onda na scenu stupio Vargas.

Iskusni napadač postigao je u 54. minutu gol na četvrtom velikom takmičenju zaredom. Još jednom je pokazao kako bolje igra za “La Rohu” nego u klubovima.

U finišu je postavio i konačan rezultat, što mu je bio 12. pogodak za Čile na kontinentalnom takmičenju.

Time je po broju golova na večnoj listi strelaca pretekao legendarnog Marsela Salasa.

Da sva pažnja ne bude usmerena na njega pobrinuo se Aleksis Sančež. Sezonu za zaborav pokušaće da zaleči sa reprezentacijom i zatresao je mrežu u 82. minutu, između dva Vargasova gola.