Bajern savladao Barsu na Gasolovom povratku, Armani rastavio Efes, poznati parovi

bajern-evroliga-barselona
Bajern nadigrao Barselonu (Foto: Guliver Images)

Košarkaši Bajerna iz Minhena upisali su pobedu nad Barselonom rezultatom 82:72 u derbiju 34. kolu Evrolige. Veče je obeležio i povratak Pau Gasola u ekipu iz Katalonije. Nešto ranije, ubedljivu pobedu su upisali košarkaši Armanija nad Efesom, rezultatom 98:75. Dobre partije večeras su prikazali i Vladimir Micom, Vasilije Micić i Vladimir Lučić.

Nakon današnjih duela poznati su parovi četvrtfinala: Barselona – Zenit / Valensija (u zavisnosti od toga da li će Zenit u ponedeljak pobediti Panatinaikos); CSKA – Fenerbahče; Efes – Real Madrid; Armani – Bajern

Trojke na obe strane duela između Armanija i Efesa obećavale su neverovatnu utakmicu. Međutim, početak je obećavao neizevsnu i ravnopravnu borbu, ali nakon osam minut igre, Armani je imao šest poena prednosti. Buboa je držao priključak Efesa, da bi Šilds, pa potom i Evans odveli domaćina do dvocifrenih, 29:19. Bila je ovo deonica Vladimira Micova, koji je ubacio osam poena i napravio razliku.

Brzo je Armani stizao do poena, te na najbolji način sprečio reakciju Efesa. Turski sastav je i u drugoj deonici dosta promašivao, što kod domaćina nije bio slučaj, pa su nakon tri i po minuta u drugom kvartalu vodili sa 36:21. Danston i Micić su uhvatili priključak, ali je sa druge strane “proradio” i Ledaj, potom i Panter, da bi Micov vratio +13.

U nastavku je Micić vezao četiri poena, pa je Efes mogao da se nada preokretu. Na manje od deset koševa razliku su spustili nakon trojke Buboe, koji je potom faulirao Pantera, a ovaj sa penala nije grešio. Ubrzo je prednost domaćina ponovo bila 15 poena, a do kraja treće deonice otišla i na 73:53.

Za Efes je tu utakmica bila završena, ali su u poslednjih deset minuta pokušali da izbegnu poniženje. Međutim, domaćin nije posustajao, pa su imali i +25, a +30 su sprečili Anderson i Pleis, 98:75.

Derbi večeri odigran je u Barseloni. Očekivano, Bajern je krenuo odlično preko Lučića, da bi sa druge strane odgovorio Vesterman. Međutim, gostima su prednost doneli Radošević i Boldvin, 10:4. Povratnik, Pau Gasol je vezao šest koševa, za povratak Barse, a sjajan je bio je Vesterman, koji je doneo izjednačenje, 15:15. Lučić i Rejnold su odigrali borbeno do kraja deonice, pa je Bajern imao +7 nakon deset minuta igre.

U istom ritmu su Bavarci otvorili i narednu deonicu. Rejnolds i Lučić su bili glavne napadačke opcije u timu Andree Trinkijerija, dok je sa druge strane Barselona imala bolje raspoređene poene. Klaver i Gasol su smanjili zaostatak, te je na poluvremenu rezultat bio 43:37.

Nakon pauze, Barsa je krenula motivisanije. Smit je pogodio za -4, pa Gasol za dva poena zaostatka, ali je na scenu ponovo stupio Rejnolds. Odgovorio je odlično šuuterski raspoložen Vesterman, pa je pitanje pobednika ipak rešeno u poslednjih deset minuta.

Dejvis je držao Barsu u igri, dok je na drugoj strani, Lučić bio najbolji u ključnim momentima. Boldvin i Rejnold su zajedno sa srpskim krilom vodili Bajern ka velikom trijumfu. Sredinom četvrte deonice, Bavarci su vodili sa 11 poena razlike. Svaki pokušaj Barse, koja je uspela da se spusti na -6, nakon jednog dobrog poteza, Bavarska mašina je odbijala još boljom organizacijom. Na dva minuta do kraja, Bajern je stekao 12 poena razlike, te je pobeda bila već viđena. Do kraja je Boldvin postavio konačnih 82:72.