Rukometaši nemačkog Kila, osvojili su Ligu šampiona pobedivši Barselonu u finalu rezultatom 33:28!

Barselona pre finala odigranog u Kelnu nije izgubila nijedan meč još od 14. septembra 2019. godine! Dakle, čak 62 utakmice u svim takmičenjima… Neverovatno.

Pobeda Kila zbog toga dobija još veću težinu.

Nakon 30 minuta igre, rezultat je bio 19:16 za Kil, pa je pred Barselonom bio težak zadatak.

A, onda stvari postaju još teže.

Fenomenalni golman nemačke ekipe, Niklas Jakobsen Landin “spustio je roletne” na svoj gol, maltretirao je rukometaše Barselone i na kraju skupio 14 odbrana.

Katalonci su svoju šansu imali u uvodnim minutima nastavka kada su stigli do dva gola zaostatka, zahvaljujući upravo Landinu koji je odbranio zicer rivalu.

Nakon toga, pitanje je bilo jedino kojom razlikom će Kil stići do pobede.

Isključenje koje je zaradila Nemačka ekipa u završnici pružila je šansu Barseloni da ipak pokuša da u samoj završnici izgubi poraz, ali nije uspela.

Najefikasniji igrači u sastavu novog prvaka Evrope bili su Niklas EKbeg i Sander Sagosen sa po sedam golova. Barselonu je vodio Aleiks Gomez Abeljo sa osam golova, ali i promašenim petercem kojim je na tri i po minuta do kraja utakmice mogao da smanji na -2.

U meču za treće mesto Pari Sen Žermen je rezultatom 31:26 bio bolji od Vesprema.

Naš Petar Nenadić je za mađarsku ekipu postigao tri gola.

Pokuševski već oduševio trenera u NBA ligi

Obavezno pogledajte: FUDBALSKI ŽAR U NEURBANIM SREDINAMA | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #35