BORBA ZA BUNDESLIGU Keln izgubio prvu, pa razbio protivnika u drugoj utakmici

kil-keln-bundesliga
Keln ostaje u Bundesligi (FOTO: Guliver Images)

Nakon poraza u prvoj utakmici doigravanja za Bundesligu, Keln je u revanšu kao gost ipak izašao kao pobednik dvomeča protiv Kila.

Čak pet golova je “palo” u prvom delu igre, a utakmica je završena rezultatom 5:1.

U pitanju je susret ekipe koja je zauzela 16. mesto na tabeli Bundeslige i trećeplasiranog tima iz Bundeslige 2.

Fudbaleri Kila su u prvom meču pobedili rezultatom 1:0, međutim, kao domaćini nisu uspeli da ispariraju rivalu koji je u dvomeč ušao kao favorit.

Već u trećem minutu, prednost Kelnu je doneo bivši reprezentativac Nemačke, Jonas Hektor, a minut kasnije, na semaforu je pisalo “1:1”.

Za to je bio zaslužan Jae-Sung Li iz Južne Koreje.

U tom trenutku, domaćin je imao promociju, a gostima je samo jedan gol bio dovoljan za ostanak u Bundesligi.

Već u 13. minutu, Keln je imao dva gola prednosti potšto je Sebastijan Anderson postigao dva gola, a do kraja poluvremena u strelce se upisao i Rafael Čičos, da bi konačan rezultat postavio Eljes Skiri u 84. minutu utakmice.

UŽIVO, MANČESTER SITI – ČELSI: Gvardiola i Tuhel – bitka za vrh

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Dejan Savićević: Titulu u Bariju mi ne mogu oduzeti!