Fudbaleri Kaljarija vratili su se na pobendički kolosek i na svom terenu savladali Sampdoriju sa 2:0.

Strelci u sedmom kolu Serije A bili su Žoao Pedro u 48. minutu i to iz penala, Nejitan Nandez u 69. minutu utakmice.

Već u šestom minutu videli smo veliku priliku za Kaljari, a u glavnoj ulozi našao se Đovani Simeone, koji je šutirao glavom, ali pogodio je prečku.

Naredni minuti protekli su bez ijedne prilike vredne pomena na obe strane, ali je finiš prvog poluvremena doneo veliki problem za Sampdoriju, koja je ostala sa igračem manje.

Sudija je najpre pokazao žuti karton posle grubog starta, da bi nakon konsultacije sa VAR tehnologijom, da bi minut kasnije Tomazo zapravo morao da napusti teren.

Uvodni minuti drugog poluvremena donei su prvo uzbuđenje. Lorenco Toneli je napravio faul, koji je sudija okarakterisao kao prekšaj za penal,a siguran izvođač bio je Žoao Pedro, koji je šutirao u donji levi ugao.

Nekoliko minuta kasnije usledila je i potvrda pobede, Đovani Simeone je dodao loptu u šesnaesterac, Nandez je iamo sjajan prijem i potom zakucao loptu u donji desni ugao.

U samoj završnici fudbaleri Kaljarija su se ponovo radovali, ali uzalud. Rikardo Sotil je primio sjajan pas i potpuno mirno sproveo loptu u mrežu, ali je nakon konultacije sa VAR tehnologijom taj gol poništen, pošto mu je prethodila ofsajd pozicija.

U narednom kolu, Sampdorija će dčekati Bolonju Siniše Mihajlovića, dok će Kaljari ići na megdan aktuelnom šampionu Juventusu.

U terminu od 18.00 sastali su se Benevento i Specija, a gosti su slavili ubedljivim rezultatom 3:0.

SKANDAL U ITALIJI Lacio pred ispadanjem iz Serije A!?

OBAVEZNO POGLEDAJTE: @Beki PREDVIDEO REZULTAT UTAKMICE CRVENA ZVEZDA – GENT | Meridian Vlog