Fudbaleri Milana savladali su na gostujućem terenu ekipu Kaljarija rezultatom 0:2 (0:1), u utakmici 18. kola italijanske Serije A.

Milan je tako zadržao lidersku poziciju i sada imaju 43 boda, tri više od drugoplasiranog Intera.

Sa druge strane, Kaljari je pretrpeo peti poraz u nizu i nalaze se na 17. mestu sa 14 bodova, samo jednim više od Torina, koji je u opasnoj zoni.

Najzaslužniji za novi trijumf “Rosonera” bio je ko drugi do neverovatni Zlatan Ibrahimović. Švedski napadač je postigao oba gola na meču i tako potvrdio da se ove sezone nalazi u neverovatnoj formi, iako je do nedavno odsustvovao sa terena zbog povrede.

Poveli su gosti već u sedmom minutu golom Ibrahimovića sa bele tačke.

On je svoj šou nastavio nešto kasnije novim fenomenalnim potezom, ali ta akcija nije krunisana golom.

Konačan rezultat postavio je isti igrač pogotkom u 52. minutu na asistenciju Kalabrije.

Od 74. minuta Milan je igrao sa desetoricom, pošto je Aleksis Salemekers dobio drugi žuti karton. Ipak, fudbaleri Kaljarija to nisu uspeli da iskoriste, pa su izabranici Stefana Piolija upisali rutinsku pobedu.

Milan u narednom kolu dočekuje Atalantu, dok Kaljari gostuje Đenovi.