Nedelja je dan za pobede domaćina u 19. kolu Serije A, jer su poražena sva četiri gosta. Siniša Mihajlović neće po dobrom pamtiti Torino.

Miha je svojevremeno sedeo na klupi “bikova” koji su sa minimalnih 1:0 savladali njegovu Bolonju. Ekipa srpskog stručnjaka tek treći put ove sezone u Kalču nije zatresla mrežu.

Srpski vezista Saša Lukić prikazao je sjajnu partiju u dresu Torina a konačan rezultat postavljen je već u 11. minutu.

Andrea Beloti je sa desne strane zavrnuo loptu u sredinu odakle je Berenger na “krivoj” nozi uhvatio golmana Skorupskog za trijumf.

Pokušavala je Bolonja da dođe bar do boda, Mihajlović je pokraj klupe sve vreme usmeravao svoje izabranike i ništa nije vredelo…

Istim rezultatom je i Fiorentina pobedila SPAL i konačno slavila – prvi put još od 6. oktobra prošle godine. Više od tri meseca čekali su “ljubičasti” na trijumf.

I sada su jedva došli do celog plena… Krenuli su Boateng i Kijeza u špicu, zamenili su ih naš Dušan Vlahović i novajlija Kutrone, a trenutak odluke odigrao se u 82. minutu.

Pulgar je iz kornera sa desne strane pronašao Pecelju i kapiten Fiorentine glavom je prosledio loptu u mrežu.

Sigurno će se sada lakše disati na “Artemio Frankiju”… Ceo meč u odbrani pobedničkog tima odigrao je Nikola Milenković, Vlahović je ušao na startu drugog poluvremena, dok je Aleksa Terzić ostao na klupi.

Najubedljivija bila je Sampdorija pošto je na svom terenu deklasirala Brešu sa 5:1. Čak su gosti i poveli preko Šanselora u 12. minutu, ali su Đenovljani već do odmora preokrenuli na 2:1 golovima Linetija i Jankta.

Meč je definitivno obeležio Fabio Kvaljarela. Iskusni golgeter je sa dva pogotka doprineo trijumfu i ujedno zatresao mrežu 16. godinu zaredom u Seriji A. Od 2005. do tekuće godine svake je postigao barem po jedan gol u Kalču – podvig za svako poštovanje.

Konačnom ishodu doprineo je i Kaprari kao strelac četvrtog gola za Sampu.

Dan obeležen pobedama domaćina otvorio je Udineze savladavši Sasuolo sa 3:0. Da sva tri boda ostanu na “Frijuliju” pobrinuli su se Okaka, Sema i De Paul. U gostujućem timu do 69. minuta na terenu je bio i srpski vezista Filip Đuričić.