Kakav teret nosi “sedmica” Marijana Dijaza?

(Photo by Denis Doyle/Getty Images)

Real Madrid je odlaskom Kristijana Ronalda u Juventus dobio novu „sedmicu“. U pitanju je Marijano Dijaz, dete Reala koje se afirmisalo u dresu Liona prošle sezone. Lupa javnosti ga nije mnogo zakačila do pre nekoliko dana, kada je na debiju protiv Rome postigao veoma efektan gol. Njegova „kiflica“ je overila ubedljivu pobedu Kraljevskog kluba nad Vučicom (3:0).

Nekadašnji reprezentativac Dominikanske republike se kalio u Badaloni,te je pomalo neobično što se preselio u Madrid, naspram Barselone koja je geografski znatno bliža.  U mlađim kategorijama Reala, a 2017. godine je prešao u redove Liona.

NOVI EVROGOL PODKAST JE TU – ANALIZA MEČA ZVEZDA – NAPOLI I NAJAVA VEČITOG DERBIJA SE POSEBNO IZDVAJAJU!

U dresu francuskog kluba je procvetao, postigavši 21 gol na 45 utakmica, od toga 18 prvenstvenih pogodaka. Zavidne nišanske sprave i napadačka produktivnost su naterali čelnike madridskog kluba da vrate svoje dete pod njihovo okrilje.

Brzonogom napadaču je bilo potrebno svega 19 minuta da se oduži pogotkom za TV špice i pokaže da zavređuje mnogo više pažnje. Pogotovo ako se u obzir uzme broj koji je zadužio – 7.

ŠTA DONOSI OVO KOLO U LA LIGI?

Razlog više da se njegove partije posmatraju kroz posebnu vizuru, jer je nasledio broj kojim su se dičili velikani ovog kluba, još od Emilija Butragenja, preko Raula, pa sve do Kristijana Ronalda.

Ovaj trio je ukupno osvojio 14 titula španskog prvenstva, sedam puta Ligu šampiona, uz čak 911 postignutih golova. Dijaz je za šest godina provedenih u Realu odigrao svega 19 minuta.

Ostaje da se vidi da li je pogotkom kupio značajniju minutažu u narednim mečevima. Kako god, motiva mu neće nedostajati zbog broja koji ga obavezuje da opravda da je dostojan obeležja koje je žigosalo velikane ovog kluba.