Dmitrović tragičar: Kadiz bolji od Eibara

marko dmitrovic-povreda kolena-pauza-eibar-kadiz
Dmitrović promašio penal u porazu Eibara (Foto: Guliver)

Fudbaleri Kadiza pobedili su na svom terenu ekipu Eibara rezultatom 1:0 (1:0), u utakmici 26. kola španske LaLige.

U centru pažnje bio je golman reprezentacije Srbije Marko Dmitrović. On je ponovo preuzeo odgovornost i šutirao penal u 57. minutu, ali je ovoga puta bio neprecizan. Za razliku od meča sa Atletiko Madridom, kada je postigao gol sa bele tačke, ovoga puta mu je jedanaesterac odbranio Ledezma.

Zanimljivo da je Dmitrović ušao u istoriju Primere, kao tek drugi golman koji je promašio penal u 21. veku, posle Argentinca Albana Bizarija iz Valjadolida.

Kadiz je do pobede došao golom Alvara Negreda u 40. minutu. On je iskoristio centaršut Espina i savladao Dmitrovića.

Ovim porazom Eibar je sebi značajno zakomplikovao situaciju u borbi za opstanak, jer se nalaze u zoni ispadanja, na 18. mestu sa 22 boda. Tako im je sada Kadiz pobegao na +6 i zauzima 14. poziciju.

Eibar u narednom kolu dočekuje Viljareal, dok Kadiz gostuje Alavesu.

Rat Halanda i Levandovskog: Atomski fudbal, ali Bajern je jednostavno premoćan!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Košarkaški kviz | NBA EDITION #08 | Testiraj znanje! POGODI KOŠARKAŠA