Sergej tragičar, Morata predvodio Juventus do preokreta u derbiju Serije A

juventus-lacio
Morata vodio Juventus do pobede (FOTO: Guliver Images)

Fudbaleri Juventusa pobedili su na svom terenu ekipu Lacija rezultatom 3:1 (1:1), u derbiju italijanske Serije A.

Juventus je tako došao do 15. pobede u sezoni i ostao u trci za Skudeto, s obzirom da se nalaze na trećem mestu sa 52 boda. Sa druge strane, Lacio je sedmi sa 43.

Srpski fudbaler Sergej Milinković-Savić bio je jedan od tragičara susreta. On je pogodio prečku kod rezultata 1:1, a zatim i skrivio penal nakon čega je klub iz Torina došao do trećeg gola.

Gosti su odlično započeli meč i poveli u 14. minutu kada je Korea iskoristio veliki kiks Dejana Kuluševskog na sopstvenoj polovini.

Nastavio je Lacio da diktira ritam, međutim, to nisu uspeli da krunišu golom. U 20. minutu je Sergej dosta dobro šutirao u dalji ugao, ali se istakao Ščešnji.

Izjednačenje Juventusu doneo je Rabio u 39. minutu, pa se na odmor otišlo sa nerešenim rezultatom.

Početak drugog poluvremena bio je veoma uzbudljiv.

Milinković-Savić je pogodio prečku u 53. minutu nakon jednog udarca glavom. I kako to u fudbalu obično biva, ubrzo je usledila kazna.

Četiri minuta kasnije, nakon kontri domaćih, Alvaro Morata donosi prednost svom timu. U ulozi asistenta našao se Kijeza, pa je ekipa Andree Pirlo napravila preokret.

Samo tri minuta kasnije sve je bilo rešeno.

Sergej je skrivio penal tako što je faulirao Ramzija u kaznenom prostoru i sudija je pokazao na belu tačku.

Siguran je bio Morata koji postiže svoj drugi gol na meču za konačnih 3:1.

U 69. minutu u igru je ušao Kristijano Ronaldo upravo umesto Morate.

Fudbaleri Lacija su pali u nastavku, pa je Juventus bez većih problema priveo meč kraju.

Udineze bolji od Đuričićevog Sasuola

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Košarkaški kviz | NBA EDITION #08 | Testiraj znanje! POGODI KOŠARKAŠA