Fudbaleri Juventusa, aktuelni šampioni Serije A, napravili su veliki kiks pošto su u četvrtom kolu domaćeg prvenstva, na gostujućem terenu, remizirali sa Krotoneom 1:1.

Andrea Pirlo na ovom meču nije mogao da računa na najboljeg igrača Kristijana Ronalda, koji je zaražen koronavirusom, a taj nedostatak se i te kako osetio.

Jedini strelac za Juventus bio je Alvaro Morata, koji je bio precizan u 21. minutu, dok je Simi bio realizotor jedanaesterca u 12. minutu utakmice.

Posle mirnog početka, prvo uzbuđenje videli smo u 11. minutu, kada je Leonardo Bonući skrivio penal. simi je bio vrlo siguran prilikom izvođenja penala, pa je loptu poslao u jednu, a golmana u drugu stranu.

Od tog momenta “stara dama” je morala da juri prednost. Izabranici Andree Pirla davali su sve od sebe da dođu do gola, a u tome je uspeo Morata posle samo desetak minuta.

Kijeza je uputio sjajnu loptu, a Morati je preostalo samo da je sprovede u mrežu, što je i uradio.

Uspeo je Morata još jednom da zatrese mrežu domaćih, i to na 20-ak minuta pre kraja, ali… Tek što su počeli da se raduju, sudija je morao da konsultuje VAR tehnologiju.

Nakon što je pregledao snimak, gol je poništen zbog ofsajda. Desetak minuta ranije, Juventus je ostao bez igrača, pošto je Kijeza zbog vrlo grubog starta dobio crveni karton.

U narednom kolu italijanskog prvenstva, “stara dama” odmeriće snage sa Veronom, dok će Krotone igrati protiv Kaljarija.

Ludi “Derbi dela Madonina”: Greške Kolarova skupo koštale Inter!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: PREDRAG MIJATOVIĆ – Priče iz kraja #08