VEČE ENGLEZA: Rutina Mančester junajteda i Arsenala!

lakazet-arsenal-slavija-golovi-rezultat
Arsenal je upisao novu ubeldjivu pobedu (FOTO: Guliver Images)

Veče Engleza – tako se može opisati čevrtfinalna runda Lige Evrope. I Mančester junajted i Arsenal upisali su nove pobede, te potvrdili plasman u polufinale elitnog takmičenja.

U istom terminu snage su odmerili Arsenal i praška Slavija u utakmici u kojoj su “tobdžije” slavile sa 4:0, kao i Junajted i Granada, a “Đavoli” su trijumfovli sa 2:0.

Manje uzbudljivo bilo je na “Old Trafordu”. Nakon pobede od 2:0 na gostujućem terenu pre sedam dana, izabranici Ole Gunar Solskjera bili su praktično jednom nogom u polufinalu, a to su večeras i potvrdili.

Prvi gol postigao je Edinson Kavani već u 6. minutu utakmice. Pol Pogba je glavom dodao loptu, a Kavani na fenomenalan način reagovao i matirao golmana Brage.

Iako je ostalo mnogo do kraja utakmice, bilo je nezamislivo da Junajted prokocka prednost od tri gola, računajući i prvi meč.

I baš kada smo pomislili da će ovaj rezultat ostati na snazi, Brga je sama sebi zadala konačan udarac. Igrao se 90. minut kada je Valjeho pokušao glavom da izbije loptu iz svog šesnaesterca, ali je umesto toga – zatresao sopstvenu mrežu.

edinson kavani-mancester junajted-granada-golovi-rezultat
Junajted sigurnim koracima do polufinala (FOTO: Guliver Images)

Mora se priznati da je Granada imala dve solidne prilike preko Erere i Sančeza, ali to nije bilo dovoljno da ugrozi “đavole”.

Junajted će sada u polufinalu igrati sa ekipom Rome, koja je eliminisala Ajaks i našeg Dušana Tadića.

U drugoj utakmici videli smo pravu goleadu, koju nakon 1:1 u prvom meču verovatno niko nije očekivao.

Sve je počelo u 14. minutu kada je zbog ofsajda poništen Arsenalov gol, ali je novi stigao samo četiri minuta kasnije. Strelac je bio Pepe, a već u 21. minutu pogodio je i Lakazet sa bele take.

Pitanje pobednika ovog dvomeča je time praktično rešeno, ali se “tobdžije” nisu zaustavile, do kraja prvog poluvremena pogodio je i Saka, pa je prednost porasla na 3:0.

Ali, Lakazet je bio i te kako raspoložen večeras, pa je u 77. minutu ponovo zatresao mrežu, ovog puta na asistenciju Pepea.

Arsenal će tako u polufinalu igrati protiv Viljareala, koji je večeras rutinski slavio na svom terenu protiv zagrebačkog Dinama sa 2:1 i ukupinim rezultatom 3:1 otišao među četiri najbolje ekipe u Ligi Evrope.

Kako je Dinamov Brazilac odbio Terzića: Ugovor sa Zvezdom je bio ispred mene, ali morao sam da se javim Mamiću…

OBAVEZNO POGLEDAJTE: NIKOLA ŽIGIĆ | Priče iz kraja #31