JOŠ JEDNO ENGLESKO FINALE: Novi gol Jovića, ali Čelsi igra za pehar!

Mijat Gaćinović i Luka Jović bili su odlični u Londonu, ali na kraju se nisu radovali (FOTO: Alex Grimm/Bongarts/Getty Images)

Londonski Čelsi plasirao se u finale Lige Evrope, pošto je nakon izvođenja jedanaesteraca (4:3) bio bolji od Ajntrahta iz Frankfurta.

Pred ovu utakmicu “plavci” su bili favoriti, imali vrlo dobrih 1:1 iz prve utakmice, ali gosti iz Nemačke nisu spustili koplja.

Ipak, gledaćemo još jedno englesko finale, pošto nas i u Ligi šampiona očekuje duel timova s Ostrva.

Da Košta je “otvorio” meč sjajnim šutem, ali je i golman Čelsija Kepa odlično intervenisao i odbranio.

Na drugoj strani uzvratio je Olivije Žiru, a Kevin Trap dobro reagovao.

Domaćin je ipak u 28. minutu poveo, kada je Azar je u 28. minutu odlično proigrao Loftus-Čika.

U stilu svog idola Frenka Lamparda završio je akciju, lopta se zakotrljala u “maloj mreži” Trapovog gola!

Mogao je Čelsi i do 2:0, ali Loftus-Čik nije dobro šutirao, pa je izblokiran.

Do poluvremena nije bilo prilika, a na početku drugog dela igre odmah je usledilo izjednačenje, posle sjajne akcije dvojice Srba.

Luka Jović je grudima spustio loptu za Mijata Gaćinovića, ovaj hladnokrvno poslao pas kroz odbranu Čelsija.

Jović je prihvatio loptu, te još hladnokrvnije u situaciji jedan na jedan s Kepom završio akciju za 1:1!

Bio je to deseti gol Jovića u Ligi Evrope, čime se izjednačio sa Žiruom na vrhu liste strelaca.

Ajntraht je nastavio da igra sjajno, da napada, a rezultat toga bio je i volej Gaćinovića koji je čuvar mreže Čelsije uspeo da odbrani.

Vidljivo je bilo da niti jedni niti drugi nisu želeli u produžetke, ali do isteka 90. minuta nisu uspeli da urade ništa da to izbegnu.

Sebastijan Haler, koji se vratio u tim posle povrede i zamenio Anta Rebića, imao je neverovatnu šansu za Ajntraht u 100. minutu.

Filip Kostić je prošao po levoj strani, uposlio Francuza koji nije lepo zahvatio loptu i Luiz je uspeo da je izbije s gol-linije.

Par minuta kasnije Haler je ponovo pokušao, ovoga puta posle kornera, ali Zapakosta je spasao svoj tim slično Luizu.

Palmieri je imao dobar prodor i udarac u 111. minutu utakmice, kada je Trap ponovo bio siguran.

Zapakosta je takođe zapretio, a Trap je opet bio na mestu.

Bio je na mestu i u samoj završnici drugog produžetka, ali ispustio je jednu laku loptu, a Aspilikueta skočio i ugurao je u gol.

Ipak, sudija je svirao prekršaj na golmanom Frankfuta i bilo je jasno – gledaćemo penale.

Prvu seriju otpočeo je Haler, hladnokrvno, 1:0 za Ajntraht. Ros Barskli uzvraća, snažno, za 1:1.

U drugoj seriji Jović je bio hirurški precizan, za 2:1. Trap brani šut nervoznog Aspilikuete, “brejk” Frankfurta!

Treća serija: De Guzman “hladan kao špricer” za 3:1, kao i Žoržinjo za 3:2.

Četvrta serija donela je udarac Hinteregera po sredini gola, ali Kepa se nije pomerio – ostaje 3:2! Jak udarac Luiza, za izjednačenje – 3:3.

Pasjensija je u petoj seriji šutirao za Ajntraht, a Kepa je “skinuo” njegov pokušaj u donji desni ugao.

Za kraj – Eden Azar… Rutinski, 4:3, Čelsi je u finalu!

Za pehar Lige Evrope “plavci” će na megdan gradskom rivalu Arsenalu, koji je i u revanšu bio bolji od Valensije (4:2).

ČELSI – AJNTRAHT 1:1 (1:0), penalima 4:3 – prvi meč 1:1

Stadion: “Stamford bridž”
Gledalaca: 40.853
Sudija: Ovidu Hategan (Rumunija)

Strelci: Loftus-Čik u 28. minutu za Čelsi, Jović u 49. za Ajntraht

ČELSI: Kepa, Aspilikueta, Kristensen (od 74. Zapakosta), Luiz, Emerson, Loftus-Čik, Žoržinjo, Kovačić, Vilijan (od 62. Pedro), Žiru (od 96. Iguain), Azar

Trener: Maurisio Sari

AJNTRAHT: Trap, Da Kosta, Abraham, Hintereger, Falet, Hasebe, Rode (od 70. De Guzman), Rebić (od 93. Haler), Gaćinović (od 118. Pasjensija), Kostić, Jović