Jedno poluvreme nije dovoljno: Crvena zvezda dala šansu, Budućnost je zgrabila

Kej Si Rivers je pojačao Zenit i(credit image & photo: STARSPORT/ Pedja Milosavljevic)

Onaj ko je odgledao samo prvo poluvreme utakmice koju su u Podgorici u sredu uveče odigrali Budućnost i Crvena zvezda, poverovao je da je finalna plej-of serija završena i da ABA liga ima novog šampiona.

Crveno-beli su, međutim, u drugom delu igre izašli kao da su i sami pomislili isto. Igra pretendenta na presto se potpuno raspala, mada tačnije deluje kada se kaže da su košarkaši gostujućeg tima iz nekog razloga stali. Nije da nisu imali šanse da rezultat prvog poluvremena koje su dobili sa pet razlike (50:45) bude ubedljiviji, čak i da ga uvećaju početkom treće četvrtine. Budućnost se prosto nudila tokom utakmice, ali Zvezda u nekoliko slučajeva nije uspevala da prelomi rezultata na način na koji je to učinila u Beogradu.

BUDUĆNOST – CRVENA ZVEZDA: Da li Živina poslovica važi i za plej-of i ko je tim, a ko nije

Promašivala je napade, gubila lopte i sama je vratila domaći tim u život. U jednom trenutku su košarkaši Jasmina Repeše počeli da pogađaju, prosto i sami iznenađeni nesnalaženjem njihovog protivnika. Crvena zvezda je u trećoj četvrtini postigla samo osam, a u četvrtoj četrnaest poena, što je ukupno manje nego u svakoj od prve dve pojedinačno.  Budućnost je popravila i odbranu, mada su joj zdušno pomogli košarkaši Milana Tomića lošom selekcijom šuta.

Zvezda je promašila veliki broj šuteva za tri poena

Iz nekog razloga, Zvezda se opredelila, odnosno njeni igrači su nastavili da prekomerno šutiraju za tri poena iako je bilo očigledno da je šut stao i da to ne donosi rezultat. Budućnost je dobila krila podrškom sa tribina i povratila samopouzdanje kojeg nigde nije bilo čak ni u prvom poluvremenu.

Nije šampion odigrao ništa posebno, ali je ,,stao na loptu”, pustio Zvezdu da greši, i stvari su se same raspetljale u njegovu korist pa je konačan rezultat bio 80:72. Proradio je Noris Kol koji je na kraju sakupio dvadeset poena i imao najviše skokova u svojoj ekipi (7). Pored njega je svoj deo posla dobro obavio Koti Klark koji je ubacio četrnaest poena i bio najveći problem za odbranu gostiju. Budućnost je skoro dvostruko ređe šutirala za tri poena nego Crvena zvezda (16:29), ali je do pobede došla pre svega iskorišćavanjem ,,poklona” koji je dobila od Zvezde u vidu neorganizovane igre i čak šesnaset izgubljenih lopti. Domaćin je na svojoj strani imao samo šest ,,prodaja”, ali i devet ukradenih.

Ko dobija četvrtu utakmicu? Kvote se nalaze ovde!

Goga Bitadze ni u trećoj utakmici nije ppredstavljao bitniji faktor (po četiri poena i skoka), međutim, Zvezda nije iskoristila premoć u reketu (skokovi 36:29). Najviše je ubacio Rivers (19), ali je u drugom delu igre i on upao u čudno stanje praznog hoda, kao i svi ostali Tomićevi košarkaši. Veoma loši su bili Ognjen Dobrić i Dejan Davidovac koji su zajendo ubacili samo jedan od trinaest šuteva.

Četvrta utakmica se igra u petak, takođe u Podgorici.