MANĆINIJEVA MAŠINERIJA RADI PUNOM PAROM: Italija zgromila Švajcarsku!

italija-svajcarska-evropsko prvenstvo-manuel lokateli
Manćini zadovoljan viđenim! FOTO: Guliver

Pre početka Evropskog prvenstva mnogi su Italiju smeštali u favorita iz senke, ali sudeći po partijama iz prva dva kola mora Italija da se nađe u prvom krugu favorita što je pokazano večeras u Rimu pobedom nad Švajcarskom – 3:0!

Potpuno su fudbaleri Italije nadigrali protivnika večeras. Kakvu je samo mašineriju ukomponovao Roberto Manćini! Mora se zaista odati veliko priznanje bivšem treneru Intera i Mančester sitija.

Igraju Italijani moderno, brzo, inteligentno, bez straha, na gol više… Zaista je uživanje videti ovakve “azure” koji su u prošlosti bili sinonim za defanzivnu igru.

Pred početak utakmice, odjeknula je vest da je nađena bomba ispred stadiona, ali se igrači nisu puno osvrtali na to.

Krenula je utakmica u malo opreznijem tempu, sve dok “azuri” nisu prebacili u brzinu više. Sijaset prilika je večeras otvorio Ćiro Imobile.

Sjajno je u 10. minutu Lorenco Insinje probio po levoj strani i našao napadača Lacija koji je morao bolje da reaguje u toj situaciji…

Jedini sporni detalj večeras smo videli prilikom gola Đorđa Kijelinija u 19. minutu. Utvrđeno je da preko VAR-a da je vremešni štoper igrao rukom, mada postoje tu neke dileme.

Na nesreću Kijelinija vrlo brzo je morao da napusti igru zbog povrede pa je umesto njega na teren ušao Frančesko Aćerbi.

Samo dva minuta je prošlo od te izmene, a Italija je povela. Sjajno je u 26. minutu po desnoj strani probio Domeniko Berardi. Uočio je krilni igrač Sasuola Manuela Lokatelija samog u petercu, a ovaj je postigao debitantski gol.

Izrastao je Lokateli u junaka meča, ali ćemo o njemu nešto kasnije… Kidisali su domaćini na gol Švajcaraca koji su delovali totalno pogubljeno na terenu.

Manćini je ozbiljno taktički nadmudrio Vladimira Petkovića koji nije znao šta ga je snašlo. Zaista je delovalo kao da Italijani imaju nekoliko igrača više u polju…

Probao je selektor Švajcarske izmenom u poluvremenu i uvođenjem Marija Gavranovića umesto Harisa Seferovića da promeni ritam igre, ali toga nije bilo ni u naznakama.

Nešto oštrije je počelo drugo poluvreme. Morao je ruski sudija Sergej Karasjev u nekoliko situacija da reaguje, ali je uspešno smirio strasti.

Nedugo potom smo ponovo na delu videli sjajnog Lokatelija. Vezista Sasuola je postigao drugi gol na utakmici što mu se desilo po prvi put u karijeri! Kako u klupskoj, tako i u onoj reprezentativnoj.

Odapeo je pravu strelu bivši igrač Milana i pokazao tehničku potkovanost zbog koga ga traže najveći klubovi današnjice poput Mančester sitija i Juventusa.

Ne smemo zaboraviti ni večerašnje uloge Lorenca Insinjea i Domenika Berardija… Kao osice su dvojica krilnih igrača napadala odbranu Švajcarske koja nije imala rešenja za kreaciju igrača Napolija, odnosno Sasuola.

Sa druge strane, Švajcarska je pretila jedino preko Đerdana Šaćirija, mada je to zaista bilo skromno.

Nećemo ni pominjati još gomilu dobrih šansi koje su propustili Leonardo Spinacola, Ćiro Imobile, Domeniko Berardi, pa rezervista Federiko Kjeza… Na kraju je sjajan gol postigao Ćiro Imobile za overu trijumfa u 89. minutu.

Mogu Švajcarci da odu kući ponosni što su izgubili “samo” sa 3:0. Pred poslednje kolo situacija je takva da je Italija na čelu tabele sa šest bodova.

Potom sledi Vels sa četiri (baš će oni igrati sa “azurima”) u poslednjem kolu. Švajcarska ima jedan bod, koliko i Turska. Poslednje kolo na programu je 20. juna.

ZVANIČNO – KRAJ Ni Anćeloti nije mogao da utiče na odluku, Ramos napustio Real posle 16 sezona!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Boško Đurovski: Ronaldo bi meni sedeo na klupi! | Moj Ugao