Italija pobedom počela EP: Tandem Barela-Kijeza prejak za Špance

Mlada fudbalska reprezentacija Italije pobedom nad Španijom od 2:1 je počela EP (Photo: Claudio Villa/Getty Images)

Počelo je Evropsko prvenstvo u fudbalu za igrače do 21. godine. Odmah na startu odigran je derbi u kome je Italija pobedila Španiju sa 3:1.

Sa velikim nestrpljenjem se očekivalo da krene jedno od najjačih EP za mlade, koje se održava u Italiji.

I, već na stratu je viđen derbi prvog kola. “Crvena furija” je bolje počela duel protiv domaćina, pred punim tribinama stadiona u Bolonji.

U toku je bio 9. minut kada je Dani Sebaljos šokirao “azure”. Dobio je loptu od Fabijana Ruiza na nekih 20 metara od gola rivala, potom ju je pomerio malo na desno i fantastičnim udrcem pogodio same rašlje, za veliku radost gostiju.

No, postali su Italijani svesni da će morati što pre da dođu do izjednačenja kako bi izbegli poraz. I u tome su uspeli u 36. minutu, nošeni odličnom podrškom sa tribina.

Federiko Kijeza je na levoj strani odlično primio dugu loptu od Nikole Barele, zatim je sjajno probio i šutirao iz gotovo mrtvog ugla. To je iznenadilo čuvara mreže Španije, koji nije očeivao udarac.

Veliki problem zadesio je trenera Italije Luiđija di Bjađa, koji je morao u 42. minutu da napravi prinudnu izmenu.

Veliki peh za Italiju je povreda NikoleZaniola (Photo: Claudio Villa/Getty Images)

Van terena je otišao jedan od najboljih igrača ekipe Nikolo Zaniolo koji je iz igre izašao hramljući, a zamenio ga je Rikardo Orsolini.

“Azuri” su napadali u nastavku utakmice ne bi li što pre stigli do preokreta. To se i desilo na oduševljenje svih na stadionu “Renato Dal’Ara”.

Velika radost na tribinama nastala je u 64. minutu. Ponovo isti dvojac u akciji za Italijane i ponovo isti ishod.

Nakon gužve u kaznenom prostoru Španije, gde nije uspeo da šutira Patrik Kutrone, lopta je došla do Barele, on ju je odložio do Kijeze. Njemu nije bilo teško da iz neposredne blizine pogodi gol koji je čuvao Unai Simon.

Tačku na ovaj susret stavio je Lorenco Pelegrini u 82. minutu, koji je pogodio sa bele tačke.

Ipak, pre njih u ovoj grupi Poljska je u sjajnoj utakmici u kojoj je viđeno čak pet golova pobedila Belgiju sa 3:2.

Podsetimo, reprezentacija Srbija takmičenje počinje u ponedeljak duelom protiv Austrije od 18.30.