Istorija kaže: Borusija Dortmund osvaja Bundesligu! (VIDEO)

Dortmund
(Photo by Dean Mouhtaropoulos/Bongarts/Getty Images)

Ovog vikenda je nastavljena i Bundesliga, a subotnji rezultati su uglavnom bili očekivani. Borusija Dortmund i Bajern Minhen su ostvarili pobede, pa je razlika između dva tima ostala nepromenjena.

Trebalo je malo vremena ekipi Dortmunda da proradi na ovom meču, a nije im pomogla ni povreda defanzivca Dana Aksela Zagadua. Ipak, jedanaesterac u 40. minutu meča je realizovao Marko Rojs, da bi u nadoknadi vremena ‚‚zlatni džoker” Pako Alkaser potvrdio trijumf Milionera.

POSLUŠAJ NOVI EVROGOL PODKAST – NAJAVLJIVALI SMO OVONEDELJNE DERBIJE

Ovo je dovelo Borusiju do 33 boda iz 13 kola, te sada imaju skor 10 pobeda i tri remija. Nema tima koji je postigao više golova od njih i samo je Lajpcig primio manje, pa ne čudi što se ekipa Lusijena Favra nalazi u tako dobroj situaciji. Međutim, jedan podatak je posebno zanimljiv.

Naime, samo šest puta u istoriji Bundeslige se desilo da neki tim ima bolji skor posle 13 kola nego što to sada ima Dortmund. Oni imaju 33 boda i gol-razliku +24, a svih šest timova koji su uspeli da budu bolji u prvih 13 mečeva na kraju su i osvajali Bundesligu!

Logično, pitanje koje se sada postavlja je hoće li Borusija nastaviti u ovako snažnom ritmu. I dalje imaju devet bodova više od Bajern Minhena, dok je za sada i dalje teško očekivati da Borusija Menhengladbah i Ajntraht zapravo budu konkurentni u borbi za naslov prvaka Nemačke.

Za to vreme, upravo su Bavarci bili ti koji su ostvarili trijumf, pošto su došli i do druge pobede u ovoj sedmici. Nakon razbijanja Benfike 5:1, sada je pao Verder iz Bremena (2:1).

KLADI SE NA BUNDESLIGU!

Najveće zasluge za to idu Seržu Gnabriju, strelcu oba pogotka, a Bajern je i u ovom meču imao određenih problema. Juja Osako je bio strelac izjednačujućeg gola, dok je Miloš Veljković zbog povrede zamenjen u 63. minutu.

Ekipa Nika Kovača se tako popela na treće mesto, ali će u nedelju i Lajpcig i Ajntraht imati priliku da ih preteknu.