ŠAMPION – ŠAMPIONSKI Inter pregazio Sampdoriju

inter-serija a-pančev-inzagi
Inter predstavio Inzagijakao novog trenera (FOTO: Guliver Images)

U prvom delu sezone Sampdorija je slavila protiv Intera koji je danas to naplatio sa kamatom i prosto pregazio rivala – 5:1.

U prošlom kolu je Inter i zvanično postao šampion, a danas je pokazao zašto baš on. Iako je Antonio Konte promešao sastav, “nero-azuri” su vrlo lako rešili meč protiv fudbalera Klaudija Ranijerija.

Poštedu je danas dobio Romelu Lukaku koji je i izneo najveći teren sezone, ali se odsustvo snažnog Belgijanca gotovo nije ni osetilo na terenu.

Poveo je Inter već u četvrtom minutu. Sjajno je Ešli Jang primetio Roberta Galjardinija koji je u padu doneo prednost domaćinu.

Furiozan je Inter bio u prvih 45 minuta. Ponajviše se istakao Aleksis Sančez koji je sa dva gola ukrao šou. Prvi je došao iz sjajno razbijenog presinga na poslednju liniju i jako loše vraćanje u odbranu igrača Sampdorije.

Drugi je došao takođe posle akcije sa desne strane i razmene pasova Ašrafa Hakimija i Sančeza. Odlično je tada reagovao Čileanac iz ne tako lake pozicije.

Između dva gola Intera umetnuo se i gol Keite Baldea koji je tokom karijere nosio dres upravo “nero-azura”. Prosto je neverovatno šta je u toj akciji uspeo da zaustavi Samir Handanovič…

inter-sancez
Sančez je bio dvostruki strelac za Inter danas (FOTO: Claudio Villa – Inter/Inter via Getty Images)

Slovenac je prosto izvadio loptu iz gola, a na ponovljenom snimku se zaista i videlo da je falilo nekoliko milimetara da lopta pređe gol punim obimom. U nastavku akcije je lopta stigla do Keite Baldea koji ju je zakucao u mrežu.

Kako je igrala Sampdorija najbolje svedoči to što je Ranijeri na poluvremenu izvršio čak četiri izmene?!

Pokušali su gosti u prvih 15 minuta drugog dela igre da se rezultatski vrate, ali je usledio hladan tuš na isteku sata igre koji je režirao rezervista Andrea Pinamonti golom.

Konačan rezultat postavio je Lautaro Martinez iz penala nakon zaista neobjašnjivog igranja rukom u kaznenom prostoru Adrijana Silve…

POSLE REMIJA: Mihajlović zamislio savršen svet, izgleda baš ovako

OBAVEZNO POGLEDAJTE: MARKO PANTELIĆ | Priče iz kraja #32