Iako u godinama iza nas Inter i Milan nisu bili ni blizu nivoa na kojem su znali da budu u prošlosti, retko kada nas je derbi “Dela Madonina” razočarao.

Tako je bilo i ovog puta. Dve ekipe su se sastale drugi put u sezoni, drugi put je Inter domaćin i drugi put smo gledali fantastičan meč koji je ovog puta završen u korist Intera.

Bilo je svega… Borbe, taktike, crvenog kartona, penala, svađa na ivici tuče, a na kraju je Inter ostvario plasman u polufinale Kua Italije pobedom rezultatom 2:1.

Uprkos statističkoj dominaciji Intera, Milan je bila ekipa koja je stigla do gola u prvom poluvremenu, dok je domaćin, bar formalno, imao problema da učini istu stvar.

Vođstvo je Milanu doneo, niko drugi, nego Zlatan Ibrahimović, najbolji strelac ekipe.

On je u 31. minutu izuzetno precizno šutirao i loptu poslao od stative u gol velikog rivala čiji je dres nosio ranije tokom karijere.

Izuzetno bitan momenat videli smo u samoj završnici prvog poluvremena kada su u verbalni duel ušli Ibrahimović i Romelu Lukaku.

Saigrači su sprečili veći incident i tuči, a dvojica igrača su nastavila sa razmenom oštrih reči i pretnji i nakon što su dobili po žuti karton, a jasno smo mogli da čujemo psovke koje su jedan drugom uputili.

Nema sumnje da su obojica u tim trenucima zaslužila isključenje, ali jedan od njih je svakako završio utakmicu pre vremena.

lukaku-ibrahimovic-inter-milan-kup italije
Lukaku i Ibrahimović su bili na ivici tuče (Foto: Guliver)

Ibrahimović je u 58. minutu utakmice, dobio drugi žuti karton nakon spoticanja Aleksandra Kolarova, mada se čini da je srpski reprezentativac lako pao i da je čudno što VAR tehnologija nije imala uticaj na konačnu odluku.

Ali je zato VAR kumovao jednom ključnom trenutku.

Barela je u 70. minutu oboren u šesnaestercu Milana, nakon što je Rafael Leao startovao, a posle gledanja snimka, sudija Valeri je dosudio jedanaesterac.

Lukaku je ostao smiren, izveo je savršen penal i doneo izjednačenje Interu.

Nekoliko minuta kasnije, imali smo pruliku da vidimo i nešto što se zaista ne viđa svakodnevno, glavni sudija je povredio mišić leve noge i nije mogao da nastavi utakmicu.

Umesto njega, utakmicu je do kraja sudio jedan od pomoćnika.

Inter je do kraja utakmice imao nekoliko vrlo dobrih situacija, ali nije uspeo preko Lukakua, Artura Vidala i Lautara Martineza da obezbedi trijumf sve do same završnice.

Neverovatno je branio Ciprijan Tatarušanu, koji se na golu našao zato što je prvi golman, Donaruma, zaradio crveni karton u osmini finala iako nije branio na tom meču! Italijan je odrađivao svoju suspenziju, a Italijani su u neverici posmatrali odbrane Rumuna pre svega Lukakuu.

Zbog povrede sudije, igralo se čak 10 minuta nadoknadnog vremena, a Inter je do pobede stigao u 97. minutu.

Kristijan Eriksen je izveo slobodan udarac sa 20ak metara od gola Milana, perfektno je šutirao, a ovog puta Rumun nije mogao ništa da uradi.

Milan do kraja utakmice nije imao vremena da stvori poslednju šansu na utakmici i obezbedi produžetke.
“Nerazuri” će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Juventusa i SPAL-a.

Vlahović hoće povišicu: Nema razloga da ne ostanem u Fiorentini

Obavezno pogledajte: KAŠALJ NA NERVNOJ BAZI | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #39