ZA PRVO MESTO: Inter i Martinez zgromili Krotone, Srbinov gol za lakši poraz

inter-martinez-serija a
Lautaro Martinez neće da produži ugovor sa Interom! FOTO: Guliver

Inter je pobedio Krotone u utakmici 15. kola Serije A, rezultatom 6:2 i tako na kratko preuzeo prvo mesto na tabeli. Het-trik je postigao Lautaro Martinez.

Ostaje da se vidi da li će i ostati pošto gradski rival Milan (sa 34 boda) ima i utakmicu sa Beneventom. “Neroazuri” Antonija Kontea iz 15 utakmica imaju 36 bodova, dok je Krotone i dalje u zoni ispadanja. Na pretposlednjem je mestu sa skromnih devet bodova iz 15 duela. Ovo je inače deseti poraz u sezoni.

Inter je problema je bilo samo u prvih 45 minuta. U drugom, gosti su “uništeni”.

Poveo je Krotone u 12. minutu, golom Nikola Zanolata. Posle centaršuta sa desne strane, glavom je poslao loptu u gol, uz stativu Samira Handanovića.

Nije se čekalo dugo na izjednačenje, a strelac u 20. minutu bio je Lautaro Martinez. Odličan pas u prostor Romelua Lukaku, loptu je prihvatio blizu ivice kaznenog prostora, a najbliži čuvar se odlučio ipak da ga ne ruši. Lako je postigao gol. U 31. minutu, preokret, pošto je Luka Marone dao autogol, kada je pokušao da osujeti Martineza.

Nova promena rezultata, u 36. minutu, a strelac je sa bele tačke bio nekadašnji igrač lučanske Mladosti Vladimir Golemić. Na poluvremenu je bilo 2:2, a srpskom defanzivcu ovo je bio prvenac u Seriji A.

Vladimir Golemić posle gola iz penala u utakmici Serije A Inter – Krotone FOTO: Guliver

Međutim, u nastavku je Inter potvrdio ulogu favorita. Strelci u 57. i 64. minutu bili su Martinez i Lukaku. Onda je u 75. minutu Ivan Perišić zamenio Lukakua koji se požalio na povredu. To bi mogao da bude problem za trenera Kontea.

Samo tri minuta kasnije Hrvat je ušao u kazneni prostor gostiju, malo “promešao” odbranu i snažno šutirao. Golman Marko Festa je na kratko odbranio, ali je lopta došla na glavu Martineza koji je nastavio sa davanjem golova.

U 81. minutu sa klupe Intera je ušao i Aleksandar Kolarov, a tri minuta kasnije Golemić je napustio teren. U 86. minutu za Krotone je zaigrao i Miloš Vulić, bivši fudbaler Crvene zvezde.

Samo dva minuta kasnije, nastavljena je goleada. Ašraf Hakimi je postigao gol za 6:2. To je ujedno bio i konačan rezultat meča koji nije imao sudijsku nadoknadu, jasno je i zbog čega.

U sledećem kolu, Inter će gostovati Sampdoriji, a Krotone biti domaćin Romi. To u svakom slučaju nije meč u kojem mogu da očekuju bodove.

Milan želi vezistu iz Francuske

Obavezno pogledajte: CHELSEA vs MANCHESTER CITY | Meridian PES Predictor #23 |@Beki