SERIJA A: Inter promašio pobedu, Atalanta umalo kaznila

fudbal-inter-džeko
Džeko stao rame uz rame sa Ronaldom!(FOTO: Guliver)

Neverovatna završnica na Djuzepe Meaci! Federiko Demarko promašio penal, a VAR je poništio gol Roberta Pikolija , Inter remizirao protiv Atalante – 2:2.

Sve je delovalo na startu meča kao da šampionu Italije dobro ide. Već u petom minutu je Lautaro Martinez doneo prednost Nerazurima, kada je na asistenciju Nikolo Barele pogodio desne rašlje za 1:0.

Izabranici Djan Pjera Gasperinija su se trgnuli nakon primljenog pogotka i preuzeli su inicijativu, a nagrada za veliku borbu došla je u 30. minutu kada je Ruslan Malinovski sa distance uputio snažan udarac koji nije mogao da zaustavi Handanovič, a lopta je završila u mreži pored desne stative.

Samo devet minuta kasnije Atalanta je bacila Inter na kolena, a preokret je režirao Rafael Toloi koji je odbijenu loptu smestio iza leđa slovenačkog golmana.

Početkom drugog dela igre nastavila je Boginja da preti, prvo je Jose Luis Palomino bio najbrži u šesnaestercu nakon centaršuta iz kornera, pokušao je glavom, ali je lopta prozujala kraj leve stative, a samo tri minuta kasnije Ruslan Malinovski je iz slobodnog udarca pogodio desnu stativu.

Inter je imao izglednu šansu da se vrati u meč, kada se igrao 62. minut ali je Lautaro Martinez promašio zicer. Ipak deset minuta kasnije Edin Džeko je pokupio odbijenu loptu i poslao neodbranjivu loptu u mrežu Atalante za 2:2.

Veliki šok za goste desio se u 85. minutu kada je Merih Demiral nepotrebno igrao rukom u kaznenom prostoru, a sudija je pokazao na najstrožiu kaznu. Ipak Demarko je snažno šutirao i zatresao prečku, što je dalo vetar u leđa igračima Atalante.

Usledila je dobra akcija i Pikoli je pogodio za 3:2, ali posle intervencija VAR-a, jasno je bilo da je lopta napustila igru i gol je bio poništen.

BUNDESLIGA: Kostić asistirao za peti uzastopni remi Ajntrahta, šestica Lajpciga

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Ljubinko Drulović: Partizan i Zvezda se pitaju za sve! | Sport Fokus Meridian S01EP23