Iguain se predstavio Bridžu: Njuh, bomba i petarda! (VIDEO)

Iguain
(Photo by Catherine Ivill/Getty Images)

Gonzalo Iguain je počeo da trese mreže i u dresu Čelsija! I dok u prve dve utakmice protiv Šefild Venzdeja i Bornmuta nije bio strelac, u meču protiv Hadersfilda je sve to nadoknadio.

Argentinski napadač je po prelasku iz Milana na pozajmicu u redove Plavaca bio najavljivan kao veliko pojačanje i zamena za neuspele pokušaje sa Alvarom Moratom. Sada je protiv Terijera potvrdio zbog čega je bio želja Mauricija Sarija i sa dva pogotka učestvovao u velikoj pobedi.

POSLUŠAJTE NOVI EVROGOL PODKAST – O MITROVIĆU, PREMIJER LIGI, BARSELONI I MNOGIM DRUGIM TEMAMA!

Iguain je već u 16. minutu načeo poslednjeplasirani tim Premijer lige i to posle vrlo lepe akcije. Aspilikueta je na desnom boku vratio loptu u sredinu ka Ngolo Kante, a sjajni Francuz spoljnim delom stopala poslao loptu u prostor ka Iguainu, izbacivši nekolicinu igrača iz igre, da bi Argentinac iz prve šutirao i postigao gol.

Već do tada je Iguain imao jedan zanimljiv pokušaj posle duge lopte Žoržinja, pritom u nekoliko situacija pokazavši da će njegova saradnja sa Edenom Azarom imati sve preduslove da postane plodonosna.

Upravo je Belgijanac povisio na 2:0 u nadoknadi prvog poluvremena, precizno izvedenim jedanaestercom. Isti igrač je posle 20 minuta igre u nastavku još jednom matirao Jonasa Losla. A onda je samo tri minuta kasnije na sceni ponovo bio Iguain.

Azar je na levom boku blizu šesnaesterca na sebe privukao trojicu igrača, usledio je pas za Kantea, koji na ivici šesnaesterca ostavlja jedan jednostavana kratak pas unazad za Iguaina, a ovaj iz prve natrčava i odličnim udarcem u dalji ugao gola ponovo svoje ime upisuje na semafor.

Koliko je onaj prvi pokazao odličnu kretnju i čitanje igre, toliko je ovaj drugi bio klasično majstorstvo sa distance, te su navijači Čelsija mogli da budu prepuni utisaka.

No, ni to nije bilo sve, jer je David Luiz u završnici posle kornera Vilijana snažno šutirao glavom i savladao Losla. ‚‚Petarda” je pukla, a Čelsi je uzvratio udarac posle teškog poraza od Bornmuta prethodne srede.

Ovakva pobeda je od velike važnosti za njih, naročito jer sledeće nedelje putuju u Mančester na megdan šampionu Sitiju…