AMERIKANCI PODBACILI Zvezda sprečila težak poraz! Majstorica odlučuje finalistu ABA lige

Zvezda je poražena u laktašima (FOTO: Igokea/Nikola Vuruna)

Crvena zvezda je imala priliku da, na gostovanju u Laktašima, obezbedi plasman u finale ABA lige, međutim, ekipa Dejana Radonjića odigrala je jednu od lošijih utakmica u sezoni.

Na mestu na kojem je Zvezda doživela jedan od najtežih poraza u sezoni, na debiju Dejana Radonjića, ekipa sa Malog Kalemegdana je ponovo poražena i to rezultatom 81:68.

Bila je to jedna od onih utakmica u kojoj Zvezdi jednostavno ništa ne polazi za rukom, dok rival pogađa u velikom procentu.

Meč je otvoren serijom Igokee 15:2 i od tog trenutka crveno-beli su imali problem da uhvate priključak. Na početku druge četvrtine gosti su stigli do zaostatka od osam poeba i to je najbolje što su uspeli ove večeri.

igokea-crvena zvezda-aba liga
Igokea je obezbedila igranje trećeg meča poplufinalne serije (FOTO: Igokea/Nikola Vuruna)

Šut za tri poena je funkcionisao odlično za Igokeu, kojoj je odličnu energiju, ulaskom sa klupe dao Stefan Pot.

Bivši košarkaš Partizana postigao je u kratkom periodu prvog poluvremena 10 poena, dok su crvreno-bele koliko-toliko držali u igri Davidovac i Dobrić.

Treća četvrtina nije donela ono što je Dejan Radonjić želeo, a umesto toga dobili smo čak četiri tehničke greške, od čega tri za Crvenu zvezdu i to u prvih tri minuta četvrtine.

Igokea je nastavila po starom, dominirala je na obe strane terena, ali Zvezda je u poslednjoj četvrtini konačno pokazala koliko može, uprkos činjenici da je Kori Volden, prednjačio u lošim potezima i odlukama u napadu.

kori volden-igokea-zvezda-aba liga
Volden je odigrao jednu od lošijih utakmica u Zvezdi (FOTO: Igokea/Nikola Vuruna)

Dobrić je poneo ekipu, a priključio se Marko Simonović svojim poenima.

Međutim, prevelka šteta je načinjena u prethodnih 30 minuta, pa Zvezda nije uspela da obezbedi plasman u finale posle dve utakmice.

Igokeu su do pobede uz Stefana Pota koji je postigao 14 poena uz trojke tri od tri, vodili Klemons sa 18 i Atić sa 17 poena.

Dobrić je u Crvenoj zvezdi bio najbolji sa 17 poena, Davidovac je dodao 12, a Simonović i Lojd po 11 poena.

Kori Volden je odigrao jednu od najlošijih utakmica u dresu Crvene zvezde. Jedina dva poena postigao je sa linije slobodnih bacanja, iz igre je promašio svih sedam šuteva, a loše poteze nisu pokrili šest asistencija i četiri skoka.

Treća, poslednja utakmica na programu je u utorak i igraće se u dvorani Aleksandar Nikolić.

MEGA PIŠE ISTORIJU Još dva košarkaša na NBA draftu!

Stefan Stojačić: Olimpijske igre su oduvek bile moj san! | SPORT FOKUS