AUSTRIJA NEMOĆNA: Holandija i Depaj obezbedili prvo mesto!

memfis depaj-holandija-austrija-rezultat-golovi
Holandija će uskoro dobiti novog selektora (FOTO: Guliver images)

Holandija je u drugom kolu Evropskog prvenstva pobedila Austriju 2:0 na “Johan Krojf Areni”, golovima Memfisa Depaja u 11. minutu i Damfrija u 67. minutu.

Prvu ozbiljnu priliku videli smo već u petom minutu utamice, kada je Frenki de Jong imao lepo dodao loptu u prostor, ali je Veghors zakasnio.

Ipak, samo šest minuta kasnije Holandija je stigla do prednosti. Damfris je pokupio loptu ispred Davida Alabe, a posle pregledanja VAR sudija je video gaženje novog defanzivca Reala.

Memfis Depaj je bio siguran izvođač penala. Dominirao je Depaj i u nastavku, imao je priliku u 24. minutu, a kasnije i u 40. kada je šutirao preko gola sa nekih šest metara, iako je mreža bila nebranjena.

Prvi minuti drugog poluvremena prošla su relativno mirno, ali je u 67. minutu viđen novi gol. Memfis Depaj je sjajno izbacio u brisan prostor Malena, a on dodao do Damfrisa koji je lako matirao golmana.

Holandija je ovom pobedom obezbedila prolaz dalje, pošto su Makedonci svakako otpisani za prve dve pozicije, a Ukrajina i Austrija igraju međusobno, pa nijedna od ove dve selekcije neće moći da ugrozi “lale”.

Austrija u poslednjem kolu neće imati nimalo lak zadatak da savlada Ukrajince, direktnog konkurenta za drugo mesto grupe C.

MAKSIMALNA BELGIJA: Ušao De Brujne, rešio utakmicu i ostavio Dance na nuli

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Boško Đurovski: Ronaldo bi meni sedeo na klupi! | Moj Ugao